Previous następna
Nr 5/2012 ...
Nr 4/2012 ...
Nr 3/2012 ...
Nr 1-2/2012 ...
nr 12/2011 ...
Nr 11/2011 ...
Nr 8-10 ...
Nr 7/2011 ...
Nr 6/2011 ...
Nr 5/2011 ...
Nr 3-4/2011 ...
Nr 1-2/2011 ...
Nr 9/2010 ...
Nr 7-8/2010 ...
Nr 6/2010 ...
Nr 5/2010 ...
Nr 3-4/2010 ...
Nr 1-2/2010 ...
Nr 12/2009 ...
Nr 11/2009 ...
Nr 10/2009 ...
Nr 9/2009 ...
Nr 7-8/2009 ...
Nr 6/2009 ...
Nr 5/2009 ...
NR 3/2009 ...
Nr 2/2009 ...
Nr 1/2009 ...

Zaadoptuj… tygrysa!

Jeśli chcesz zaadoptować tygrysa amurskiego, słonia afrykańskiego lub hipopotama nilowego koniecznie zgłoś się do gdańskiego ZOO!Tygrys pilka

Gdański Ogród Zoologiczny przygotował ofertę dla wszystkich, którzy kochają zwierzęta i chcą je wesprzeć. To możliwość wirtualnej adopcji wybranego gatunku zwierząt.

- Takie wsparcie jest ważne dla ogrodu i naszych podopiecznych. – mówi Michał Targowski, dyrektor Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego. - Mało kto zdaje sobie sprawę, że większość zwierząt zamieszkujących nasze ZOO to gatunki zagrożone wyginięciem. Oznacza to, że w naturze już praktycznie wyginęły. Tak jest np. ze słoniami afrykańskimi, orangutanami czy też z tygrysami amurskimi. Ogród Zoologiczny zapewnia im bezpieczne miejsce do życia, rozmnażania i prowadzi szereg działań mających na celu przywracanie gatunków naturze.

ZOO opublikowało na swojej stronie internetowej listę 75 gatunków, z których każdy, czy to osoba prywatna czy firma, może wybrać swój ulubiony. Następnie wystarczy podpisać umowę z ogrodem. W zamian za comiesięczną wpłatę ustalonej kwoty, ZOO oferuje szereg korzyści, m.in.: nadanie tytułu opiekuna wybranego gatunku, tabliczkę z taką informacją przy ekspozycji zwierzaków, Dyplom Przyjaciela ZOO, informację na stronie internetowej ogrodu czy obecność w mediach społecznościowych

Za pieniądze pozyskane od sponsorów, ogród może zapewnić swoim podopiecznym jeszcze lepsze warunki - na przykład dodatkowe przysmaki, profesjonalne zabawki czy też uatrakcyjnienia wybiegów. W ten sposób każdy może przyczynić się do ochrony zwierząt zagrożonych wyginięciem i zapewnienia im jeszcze lepszych warunków.

Na wsparcie zwierząt zdecydowały się już kilkanaście firm i osób prywatnych.

Stadion Energa Gdańsk podejmuje się wielu aktywności z zakresu społecznej odpowiedzialności i działań na rzecz społeczności lokalnej. Jedną z nich jest wspieranie sporej gromadki surykatek w gdańskim zoo. Dlaczego surykatki?  Surykatki to urocze, sympatyczne i niezwykle ruchliwe zwierzątka. Wywołują uśmiech na twarzy odwiedzających i kojarzą się z rodzinnym ciepłem. Są bardzo lubiane. Nasza sympatia do surykatek przerodziła się w chęć posiadania jednej na Stadionie. Powołaliśmy do życia ARENKĘ - maskotkę przystadionowego parku rozrywki - FUN ARENA, która raz w roku odwiedza swoje koleżanki w zoo, a na co dzień umila dzieciom pobyt na meczach, czy pojawia się na organizowanych na stadionach urodzinach - mówi Karolina Janik, Rzecznik Stadionu Energa Gdańsk.

Zawsze chętnie wspieramy lokalne inicjatywy, a wirtualna adopcja zwierzaka jest właśnie jedną z nich. Wszyscy nasi pracownicy są miłośnikami zwierząt, dlatego jedyny, choć bardzo trudny dylemat, przed jakim musieliśmy stanąć, to wybór zwierzaka. Na szczęście w tej kwestii mogliśmy liczyć na pomoc naszych fanów na facebook'u, którzy w głosowaniu wybrali geparda. Uff :) – opowiada Joanna Tuz, Specjalista ds. Marketingu z JUMPCITY  Park Trampolin.

​​Zdecydowaliśmy się na wsparcie orłów z gdańskiego ZOO ponieważ utożsamiają one ważne dla naszego zespołu wartości: dumę, niezależność, siłę i waleczność. Cieszymy się, że możemy w ten sposób przyczynić się do lepszej opieki nad ptakami, które wybraliśmy na symbol drużyny PRIDE. O zasadności tego działania świadczy ogromne zaangażowanie fanów w wybór imion dla orłów. Jestem pewien, że wielu z nich przy najbliższej możliwej okazji odwiedzi naszą parę w gdańskim ZOO - Piotr Lipski, CEO PRIDE

 

Alexander Mann Solutions to firma odpowiedzialna – zarówno w stosunku do swoich klientów, pracowników, jak i lokalnych społeczności, w ramach których funkcjonuje. Regularnie przyznawane nagrody i wyróżnienia są najlepszym dowodem, że jesteśmy w tym obszarze nie tylko skuteczni, lecz przede wszystkim – autentyczni. W tę działalność naturalnie wpisuje sie długa lista inicjatyw społecznych – takich jak organizowanie aukcji charytatywnych, wspieranie organizacji pożytku publicznego czy wirtualna adopcja zwierząt w ZOO – wyjaśnia Beata Kruczek, HR Business Partner – Poland, Alexander Mann Solutions.

Na tabliczce umieszczonej w miejscu, w którym mieszka ryś znajduje się  napis:”Jeśli masz fisia na punkcie Rysia, to my też. Bo wszystkie rysie to fajne zwierzaki.”. Dodać można jedynie, że nie tylko rysie, i nie tylko fajne, ale i zagrożone zniknięciem z powierzchni naszej planety. Dlatego trzeba być z nimi. My jesteśmy i zapraszamy innych do towarzystwa. - Roman Kolicki, rzecznik prasowy, Międzynarodowe Targi Gdańskie SA

- Bardzo nam miło, że propozycja wsparcia zwierząt cieszy się coraz większą popularnością – mówi pan Michał Targowski. – Zapraszamy do współpracy wszystkich miłośników zwierząt.

Aby zostać sponsorem wybranego gatunku wystarczy skontaktować się z działem marketingu i komunikacji Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie internetowej ZOO: https://zoo.gda.pl/about/wspieraj-zoo.

opal copy