Previous następna
Nr 5/2012 ...
Nr 4/2012 ...
Nr 3/2012 ...
Nr 1-2/2012 ...
nr 12/2011 ...
Nr 11/2011 ...
Nr 8-10 ...
Nr 7/2011 ...
Nr 6/2011 ...
Nr 5/2011 ...
Nr 3-4/2011 ...
Nr 1-2/2011 ...
Nr 9/2010 ...
Nr 7-8/2010 ...
Nr 6/2010 ...
Nr 5/2010 ...
Nr 3-4/2010 ...
Nr 1-2/2010 ...
Nr 12/2009 ...
Nr 11/2009 ...
Nr 10/2009 ...
Nr 9/2009 ...
Nr 7-8/2009 ...
Nr 6/2009 ...
Nr 5/2009 ...
NR 3/2009 ...
Nr 2/2009 ...
Nr 1/2009 ...

Jesień 2014 z „Do Przerwy 0:1”

Turniej dzikich drużyn rozegrany 18 października na boiskach Przymorza i Zaspy tradycyjnie przyciągnął setki uczestników, dzieci i młodzież dla których piłka nożna to pasja i sposób na spędzenie wolnego czasu. Najliczniejszą reprezentację miały oczywiście drużyny z Gdańska, choć do zawodów zgłosili się także zawodnicy m.in. z Gościcina i z… Działdowa w województwie Warmińsko-Mazurskim. Łącznie 59 ekip. Z przedstawicielami niektórych z nich przedstawiciele działu sportowego TVP Gdańsk przeprowadzili bezpośrednie rozmowy.

 

121

 

Zawody sześcioosobowych zespołów rozpoczęły się tradycyjnie o godz. 9.00 na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdańsku Zaspie przy ul. Meissnera od przyjmowania zapisów. Tym razem podzielono drużyny na cztery kategorie wiekowe: rocznik 1995 i starsi, rocznik 1996/1998, rocznik 1999/2001 oraz rocznik 2002 i młodsi. Ze względu na odbywające się w tym samym czasie rozgrywki ligowe, w turnieju nie uczestniczyły zespoły dziewczęce. Tradycyjnie też część meczów została rozegrana na boisku przy ul. Żwirki i Wigury (rocznik 2002 i młodsi) oraz na boisku przy ulicy Opolskiej należącym do Szkoły Podstawowej nr 80 (rocznik 1996/1998).

 

074

 

Oficjalne otwarcie o godz. 10.00 zainicjował mieszkaniec Zaspy Rozstaje, pomysłodawca przed 10 laty tego turnieju Andrzej Kowalczys, który w imieniu organizatora Gdańskiej Fundacji Dobroczynności przywitał uczestników zawodów ich trenerów i opiekunów. Już tradycyjnie, aby zapanować nad liczną grupą osób zebranych na boisku, wszedł na przenośną rozkładaną drabinę.

 

077

 

To z niej życzyli sportowych sukcesów uczestnikom turnieju m.in. członek zarządu samorządu pomorskiego Ryszard Świlski (na powyższym zdjęciu) oraz wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska Agnieszka Owczarczak,

 

130

 

Wśród oficjalnych gości był także Marcin Gałek, spiker piłkarskiego zespołu Lechii Gdańsk, na powyższym zdjęciu z prawej podczas wywiadu przeprowadzonego w trakcie sobotniego turnieju przez Andrzeja Kowalczysa.

 

102

 

Plakaty z aktualną drużyną piłkarską Lechii Gdańsk i autografy rozdawali dwaj piłkarze biało-zielonych: napastnik Adam Buksa i bramkarz Damian Podleśny. Po te trofea ustawiła się nawet spora kolejka.

 

064

 

Zanim jeszcze zabrzmiały pierwsze sędziowskie gwizdki, Dawid Zborała, w krótkim pokazie freestyle footballu pokazał, co wręcz niesamowitego można zrobić z futbolową piłką. Triki młodego sportowca wywołały spory podziw u amatorów piłkarzy.

 

117

 

Początek rozgrywek nastąpił kilka minut po godz. 10.00. Zawodnicy grali w meczach trwających po dziesięć minut, równocześnie na pięciu boiskach (trzech przy ul. Meissnera) oraz dwóch na wspomnianych ulicach: Żwirki i Wigury i Opolskiej. Jak zwykle uczestnikom turnieju „Do Przerwy 0:1” nie zabrakło ambicji i woli walki, tak potrzebnej piłkarzom. W każdym meczu udowodniali, że liczy się tylko zwycięstwo, oczywiście w duchu gry fair play.

 

113

 

W przerwie pomiędzy meczami, uczestnicy turnieju mieli możliwość dowiedzieć się czegoś więcej o Unii Europejskiej od pracowników Departamentu Programów Regionalnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, a przy okazji mogli otrzymać przydatne prezenty.   

Z turnieju „Do Przerwy 0:1” nie wychodzi się z pustymi rękoma. Organizatorzy przewidzieli dla każdej drużyny nagrody, głównie w postaci futbolowych piłek. Nawet dla tych zespołów, które w ramach rozgrywek pucharowych odpadły przed czasem i nie dotarły do strefy medalowej.  

A oto jesienni zwycięzcy: I w kategorii rocznik 2002 i młodsi złote medale zdobyli zawodnicy z Gościcina, w składzie: Dominik Gryglewicz, Michał Szulto, Tomasz Jesiołkowski, Jacek Blizniewski, Łukasz Boroń, Bartosz Kubinowski, Adrian Dębek, Bartosz Wieczyński, Mateusz Boroń. Srebro odebrała drużyna Sparty Gdańsk, zaś brąz powędrował do graczy Librus Gdańsk. Tuż za podium uplasowali się zawodnicy Rozstaje Gdańsk, którym organizatorzy przyznali puchar Fair Play. To wyróżnienie otrzymali także zawodnicy Sparty Gdańsk.

II Wśród zespołów z rocznika 1999/2001 najlepszy okazał się zespół FC Pompa w składzie: Bartosz Serenowicz, Michał Orłowski, Krystian Kozłowski, Mateusz Kozłowski, Kacper Jóźwiak, Paweł Zychowicz. Miejsce drugie zdobył Panczester, a miejsce trzecie zespół FC Łostowice, którym organizatorzy przyznali jednocześnie puchar Fair Play.

III Zwycięzcą z rocznika 1996/1998 został zespół Drogba Team, w składzie: Tomasz Sikora, Marcin Kozak, Daniel Sobisz, Krystian Tutlewski, Mateusz Zyśk, Kacper Zapadka, Kamil Janczyk. Miejsce drugie zajęła ekipa Czarnych Gdańsk, trzecie Paladyni. Tuż za podium znaleźli się Galaktyczni. Indywidualny puchar Fair Play otrzymał Kacper Zapadka z zespołu Drogba Team.

IV W tzw. kategorii „Open”, czyli rocznik 1995 i starsi zwyciężyła drużyna pod nazwą Ptysie, w składzie: Dominik Gryglewicz, Michał Szulto, Tomasz Jesiołkowski, Jacek Blizniewski, Łukasz Boroń, Bartosz Kubinowski, Adrian Dębek, Bartosz Wieczyński, Mateusz Boroń. Na drugim miejscu znaleźli się zawodnicy Victorii Gdańsk, dla których było to już trzecie podium z rzędu (w edycji wiosennej byli pierwsi, a w letniej zajęli drugie miejsce). Trzecie miejsce zajęła drużyna Eurosport, złożona z zawodników pochodzących z... Działdowa i Ełku.

Puchar Fair Play otrzymała także drużyna o nazwie Dzikie Meserszmity. Warto przypomnieć, że nagroda ta przyznawana jest za wzorową postawę na boisku, a także poza nim. Nagroda ta cechuje prawdziwych sportowców.

 

150

 

Trzy jedyne uczestniczki tej edycji turnieju – Luiza i Malwina oraz Monika Dunajska z ulicy Meissnera na Zaspie (na powyższym zdjęciu) – otrzymały od organizatorów wyjątkowe prezenty – biało-zielone koszulki i piłki z okolicznościowym podpisem Donalda Tuska, byłego premiera RP i przyszłego prezydenta Unii Europejskiej.

 

107

 

– Choć mamy już jesień, to na naszych boiskach było jak zawsze gorąco, oczywiście od sportowych emocji. Cieszy fakt, że na nasz turniej trafiają dzieci pod opieką swoich rodziców pochłoniętych piłka nożną, powiedział tuż po zakończonych zawodach Andrzej Kowalczys. – Już dzisiaj zapraszam wszystkich chętnych w pierwszą sobotę grudnia, tj. 6, na zimową edycję rozgrywanego już od 10 lat turnieju pn. Do Przerwy 0:1.

Organizatorom czyli Gdańskiej Fundacji Dobroczynności udało się pozyskać liczne grono partnerów, którym tą drogą pragniemy podziękować: Marszałek Województwa Pomorskiego, Wicewojewoda Pomorski, Prezydent Miasta Gdańska, Departament Programów Regionalnych: Pomorskie w Unii – Fundusze Europejskie blisko Ciebie, Lotos Gdańsk, Merco, Sklepy Merkus, Lechia Gdańsk SA, Gdańskie Inwestycje Komunalne, Trefl, oraz BMB Santech.

 

Wła-49

Fot. Włodzimierz Amerski

opal copy