NR 3/2009 ...
Nr 2/2009 ...
Nr 1/2009 ...

Medale MP dla sprinterek z Trójmiasta.

Podczas 91. Lekkoatletycznych Mistrzostw Polski Seniorów w Krakowie, oprócz zaskakującego zwycięstwa na 100 metrów Przemysława Słowikowskiego z WKS Flota Gdynia, który czasem 10,39 pobił dotychczasową życiówkę, równie dobrze spisały się sprinterki z Trójmiasta.

W biegu kobiet na 100 metrów, złoty medal zdobyła liderka polskich tabel Marika Popowicz z bydgoskiej Zawiszy, z czasem 11.44. Za plecami Popowicz finiszowały Marta Jeschke z SKLA Sopot (11.50) oraz Anna Kiełbasińska z AZS-AWF Warszawa (11.52). Siódme miejsce zajęła Kataryna Wesołowska z SKLA Sopot z czasem 11,80.

Marta Jeschke (na zdjęciu powyżej) w eliminacjach wygrała w trzecim przedbiegu z czasem 11,55 i jako druga weszła do finału, bo szybciej od niej w drugim przedbiegu pobiegła Anna Kiełbasińska z AZS-AWF Warszawa uzyskując 11,53 sek. Jednak w biegu finałowym Jeschke o dwie setne sekundy była szybsza od warszawianki i zajęła drugie miejsce, spychając Kiełbasińską na trzecie.

Kiełbasińska zrewanżowała się Jeschke w finale na 200 metrów, wygrywając z doskonałym czasem 22,94, uzyskując tym samym kwalifikacje na sierpniowe mistrzostwa świata w Pekinie. Jeszcze po wyjściu z wirażu pierwszą setkę najszybciej pokonała Jeschke, ale druga setka to doskonała wytrzymałość biegowa Kiełbasińskiej, która wygrała ze sporą przewagą. Druga na mecie Jeschke uzyskała czas 23,27, a brązowy medal wywalczyła Weronika Wedler z KS AZS AWF Wrocław 23,50.

Kraków 91 MP LA 20.07.15 380

Sprinterki z Trójmiasta w miarę dobrze pobiegły też w dwóch sztafetach 4x100 metrów.

Biegnące na torze 5 w drugim biegu zajęły trzecie miejsce uzyskując czas 44.90 sek. zawodniczki SKLA Sopot, w składzie Katarzyna WESOŁOWSKA , Paulina KLAWITER, Marta JESCHKE i Karolina TYMIŃSKA. Na powyższym zdjęciu druga zmiana sztafety.

Kraków 91 MP LA 20.07.15 378

Piąte miejsce z czasem 45.88 sek. zajęły w 1 biegu biegnące na torze 7 zawodniczki AZS-AWFiS Gdańsk, w składzie Anna DOBEK, Aleksandra MALISZEWSKA , Klaudia GOŁĄBEK i Agnieszka KARCZMARCZYK.

Kraków 91 MP LA 20.07.15 379

Po biegach sztafetowych kobiet 4x100 m, trener od sprintu Rafał Has z WKS Flota Gdynia, dokładnie analizował z zawodniczkami czasy reakcji i podawanie pałeczki sztafetowej.

Tekst i zdjęcia: Włodzimierz Amerski i Janusz Nowak