Previous następna
Nr 5/2012 ...
Nr 4/2012 ...
Nr 3/2012 ...
Nr 1-2/2012 ...
nr 12/2011 ...
Nr 11/2011 ...
Nr 8-10 ...
Nr 7/2011 ...
Nr 6/2011 ...
Nr 5/2011 ...
Nr 3-4/2011 ...
Nr 1-2/2011 ...
Nr 9/2010 ...
Nr 7-8/2010 ...
Nr 6/2010 ...
Nr 5/2010 ...
Nr 3-4/2010 ...
Nr 1-2/2010 ...
Nr 12/2009 ...
Nr 11/2009 ...
Nr 10/2009 ...
Nr 9/2009 ...
Nr 7-8/2009 ...
Nr 6/2009 ...
Nr 5/2009 ...
NR 3/2009 ...
Nr 2/2009 ...
Nr 1/2009 ...

Jastarnia znów na mapie koncertów organowych!

Koncerty organowe w Kościele Najświętszej Marii Panny wpisały się już na trwałe w kalendarz nadmorskich imprez kulturalnych. Co więcej, uzupełniają doskonale cykle festiwali organowych, których będzie można wysłuchać tego lata na Wybrzeżu i nie ustępują im pod względem oferty na żadnym polu. Organizatorzy zadbali bowiem zarówno o bogaty repertuar, jak i udział doskonałych wykonawców z Polski i zagranicy. Dodatkowo, nastrojowe brzmienie organów podkreślają urokliwe wnętrza kościoła w Jastarni.

W tym roku, do Jastarni przyjadą organiści najwyższej klasy; prosto z Francji oraz Włoch. Nie zabraknie także znanych i utytułowanych rodzimych artystów, jak choćby Konstanty Andrzej Kulka czy prof. Roman Perucki. Oprócz tradycyjnego repertuaru; obok twórczości Bacha nie zabraknie współczesnych brzmień, jak choćby fragment soundtracku z głośniego filmu Romana Polańskiego „Dziewiąte wrota”.

Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

 

NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA:

 Jedną z atrakcji koncertu inaugurującego (11 lipca) będzie In paradisum (łac.Do rajuTheodore’a Duboisa. Jest to antyfona występująca w tradycyjnej łacińskiej liturgii pogrzebowej kościoła rzymskokatolickiego. Odśpiewuje się ją podczas wynoszenia trumny ze świątyni w procesji. Tekst In paradisum, czasami wraz z melodią gregoriańską, bywa zawarty w muzycznych opracowaniach mszy requiem – m.in. u Gabriela Faure. Audytorium usłyszy także utwory Felixa Mendelssohna Bartholdego, kompozytora uważanego za najwybitniejsze cudowne dziecko po Mozarcie. Jego najbardziej znanym utworem jest niewątpliwie bliski wszystkim zakochanym Marsz Weselny.

 1 sierpnia jedyny raz w tym cyklu koncertowym, prócz organów, zabrzmi flet. Audytorium wysłucha kilku dzieł znanego od wieków Jana Sebastiana Bacha, Friedricha Wilhelma Marulla oraz utworów współczesnych muzyków.  Zaprezentowane zostaną kompozycje Łukasza Wosia, kieleckiego kompozytora i pedagoga oraz Janusza Bieleckiego, który może pochwalić się zdobyciem serc chińskiej publiczności i Keqing Liu, znanego publiczności z koncertu Muzyczny powiew Orientu, jaki odbył się w tym roku w Filharmonii Bałtyckiej. „Koncert muzyki Janusza Bieleckiego zorganizował w Operze w Szanghaju najsłynniejszy chiński baryton i jeden z najbardziej dynamicznych impresariów na świecie – Keqing Liu. Zachwycony twórczością polskiego kompozytora, postanowił przybliżyć mieszkańcom Chin tę pełną niezwykłych melodii, wyjątkowo obrazową i poruszającą muzykę. Wydarzenie zapowiadały najważniejsze media chińskie, w tym m.in. czołowa gazeta SinaNews, najważniejszy muzyczny tygodnik China Music Week oraz Shanghai TV” (jak podaje strona Bieleckiego: http://www.januszbielecki.pl/#news/29). Publiczność zapozna się również z Marszem Zbigniewa Kruczka, polskiego kompozytora mieszkającego obecnie w Belgii, pracującego m.in. w Instytucie Notre-Dame w Loverval. Dodatkową atrakcją będzie Wokaliza Wojciecha Killara, fragment soundtracku z filmu Dzięwiąte wrota, w którym odtwórcą roli głównej był Johnny Depp. 

 

KONCERTY ORGANOWE W KOŚCIELE NAWIEDZENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY W JASTARNI

Termin: 11/07-15/08

KONCERTY:

Czwartki, godz. 19:00

PROGRAM

KONCERTY ORGANOWE W KOŚCIELE NNMP JASTARNII

11/07 Fabrice Pitrois (Francja) organy

18/07 Ennio Cominetti (Włochy) organy

25/07 Maciej Babnis organy

01/08 Roman Perucki organy

Łukasz Długosz flet

08/08 Marek Stefański organy

15/08 Sławomir Kamiński organy

BILETY:

Wstęp wolny.

ORGANIZATORZY:

Polska Filharmonia Bałtycka im. Fr. Chopina w Gdańsku

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Jastarni

 

BACKGROUND:

JASTARNIA - KOŚCIÓŁ NAWIEDZENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY Świątynię zbudowano w okresie międzywojennym, w stylu neobarokowym. Inicjatorem budowy był ksiądz Stefański. Szczególnie ciekawy jest marynistyczny wystrój wnętrza z amboną w kształcie łodzi niesionej przez spienione fale. Witraże przedstawiają sceny z życia Matki Bożej.

FABRICE PITROIS urodził się w d'Annecy, gdzie obecnie mieszka. Studiował pod kierunkiem takich pedagogów jak: Louis Robilliard, M-C Alain, Michel Chapius, Gaston Laitaize. Otrzymał dyplomy z najwyższą notą w zakresie muzyki kameralnej, fortepianu oraz organów. Uzyskał ponadto złoty medal Konserwatorium w Lyonie oraz pierwszą nagrodę Konserwatorium w Besancon. Występował jako solista i kameralista. Koncertował w niemal całej Europie. W 1999 roku odbył tournee koncertowe po Azji organizowane przez l' Alliance Francaise. Obecnie jest dyrektorem Szkoły Muzycznej i organistą w kościele w Narbonne koło Pergnan. Czynnie działa w stowarzyszeniu organistów katedralnych oraz w stowarzyszeniu "Renaissance des orgues en Pays Narbonnais".

Źródło: http://rozrywka.trojmiasto.pl/Miedzynarodowy-Festiwal-Muzyki-Organowej-Fabrice-Pitrois-imp122883.html

 

ENNIO COMINETTI to organista, dyrektor chóru i orkiestry. Występuje jako solista i dyrygent w najważniejszych katedrach i teatrach Europy, obu Ameryk, krajów wschodnich i Afryki. Artysta wielokrotnie występował w Polsce,m.in. w Krakowie, w Warszawie oraz w Gdańsku.

Jest założycielem i dyrektorem artystycznym wielu cykli koncertów muzyki organowej, w tym międzynarodowego festiwalu muzycznego w rodzinnej Lombardii. Ennio Cominetti jest również uznanym kompozytorem muzyki organowej, instrumentalnej, chóralnej i laureatem Międzynarodowego Konkursu Kompozycji w Magadino, Svizzera. Nagrał szereg płyt, zrealizował kilka nagrań wideo, pisał artykuły dla prestiżowych europejskich magazynów muzycznych.

Jest także artystycznym kierownikiem wydawnictwa EurArte. Repertuar koncertu: Girolamo Frescobaldi (1583–1643) Toccata II (II libro di Toccate, 1637) Bergamasca Alessandro Scarlatti (1660–1725) Toccata n. 13 in D Georg Friedrich Haendel (1685–1759) I Suita F-dur Water Music HWV 348 (w transkrypcji Ennio Cominetti) Ouverture – Adagio e staccato – Allegro – Andante – Menuet – Air – Menuet – Bourrée – Hornpipe – Andante Johann Sebastian Bach (1685–1750) O Mensch bewein dein Sünde Gross BWV 622 Théophile Stern (1803–1886) Grande Fantaisie pour l’Orgue Louis James Lefébure-Wély (1817–1869) Où s’en vont ces gais bergers (Temat z wariacjami) Sortie.

Źródło: http://www.koncert.pl/wykonawca/Ennio-Cominetti

 

MACIEJ BABNIS ukończył studia magisterskie w Instytucie Muzykologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lublinie, a następnie w klasie organów prof. Leona Batora w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki wGdańsku. Kształcił się również na kursach interpretacji organowej pod kierunkiem najwybitniejszych organistów: Guy Boveta, Hansa Haselböcka oraz Ulrika Spang-Hanssena. W 2002 roku w Akademii Muzycznej w Poznaniu uzyskał kwalifikacje I stopnia w zakresie gry organowej. W ubiegłych latach był organistą w Bazylice św. Mikołaja i w Bazylice Mariackiej w Gdańsku oraz w Katedrze w Oliwie, obecnie jest organistą w Kościele Chrystusa Króla w Gdańsku. W Akademii Muzycznej w Gdańsku prowadzi zajęcia z historii muzyki, chorału gregoriańskiego i seminarium muzyki dawnej, jest również pracownikiem naukowym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Słupsku. Jest kierownikiem Wydawnictwa Muzycznego ORGANON, dla którego opracował m.in. wydanie źródłowe dzieł organowych F.Ch. Mohrheima oraz Sonaty organowej Aleksandra Karczyńskiego. Jako organista-solista koncertował wielokrotnie podczas festiwali organowych w Gdańsku-Oliwie, Leżajsku, Koszalinie, Poznaniu, Katowicach, Włocławku i Gdyni oraz w Niemczech - m.in. w Berlinie i Greifswaldzie; wziął także udział w pamiętnym wykonaniu II Symfonii c-moll „Zmartwychwstanie” G. Mahlera po dyrekcją Zubina Mehty w Kościele św. Jana w Gdańsku 1 września 1999 roku. Bierze czynny udział w konferencjach naukowych, jest autorem szeregu artykułów z zakresu historii polskiego budownictwa organowego (m.in. pracuje nad biografią lwowskiego organmistrza Jana Śliwińskiego) oraz historii muzyki organowej. W 2002 roku wystąpił z recitalem organowym w ramach III Festiwalu Muzycznego Muzyka w zabytkowych kościołach i wnętrzach Księstwa Nyskiego, wykonując dzieła kompozytorów polskiego romantyzmu.

Źródło: http://www.psm.nysa.com.pl/5festiwal_koncert_7.htm

 

ROMAN PERUCKI Ukończył gdańską Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w klasie organów prof. Leona Batora w 1985r. Uczestniczył w mistrzowskich kursach organowych w kraju i za granicą. Jest profesorem gdańskiej Akademii Muzycznej od roku 1984 (w latach 1996-1999 był prorektorem ds. artystycznych) oraz w Zespole Szkół Muzycznych w Gdańsku; jest I organistą Katedry Oliwskiej. Koncertuje w kraju i za granicą (cała Europa, USA i Japonia). Jest jurorem m.in. Międzynarodowego Konkursu Organowego w Kaltern (Włochy), Opavie (Czechy), w Kaliningradzie (Rosja) i Paryżu (Francja). Prowadził kursy mistrzowskie w Niemczech i Rosji. Dokonał licznych nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji, posiada nagrania kasetowe i płytowe. Jego płytę "Messe pour les paroisses" Fr. Couperina Bohdan Pociej uznał w "Ruchu Muzycznym" za najlepsze nagranie roku 1991 wydane w Polsce, a II płyta Oliwska nominowana była do nagrody Fryderyka, w swoim dorobku posiada platynową płytę, wydaną w 1998 roku). Posiada liczne odznaczenia i nagrody, w tym nagrodę Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury oraz najwyższe odznaczenie papieskie "Pro ecclesiae et pontifice". W 2005 roku otrzymał Odznakę - Zasłużony Dla Kultury Polskiej-.

Jest Dyrektorem Naczelnym Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku oraz prezesem Pomorskiego Stowarzyszenia "Musica Sacra", z którym organizujem.in. najstarszy w świecie Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Katedrze Oliwskiej, Międzynarodowy Konkurs Organowy im. J.P. Sweelincka w Gdańsku, cykl koncertów "Bliżej Bacha", koncerty z okazji Jarmarku św. Dominika w kościele oo. Dominikanów w Gdańsku oraz koncerty w kościołach Rumi, we Wdzydzach i Morągu. Od 1999 roku jest prezesem Stowarzyszenia Miłośników Archikatedry Oliwskiej .

 

ŁUKASZ DŁUGOSZ W latach 2002-2003 studiował w Staatliche Hochschule für Musik we Freiburgu (Niemcy) w klasie Mirjam Nastasi. Następnie ukończył Hochschule für Musik und Theater w Monachium u Andrasa Adorjana. W latach 2007-2008 odbył studia w Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse w Paryżu pod kierunkiem Pierre-Yvesa Artauda. Od 2009 do 2010 studiował na Yale University w New Haven (Stany Zjednoczone) w klasie Ransoma Wilsona. Swoje umiejętności doskonalił także podczas międzynarodowych kursów muzycznych, m.in. Aurela Nicoleta, Petera-Lukasa Grafa, Roberta Aitkena, Trevora Wye'a, Phillippe Bernolda i Jamesa Galwaya.

Jest laureatem wielu konkursów fletowych w kraju i za granicą, m.in.: w 1997 otrzymał I nagrodę na Konkursie Instrumentów Dętych w Kielcach, w 1998 - I nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym w Białej Podlaskiej i I nagrodę na 26. Ogólnopolskim Konkursie Młodego Muzyka w Szczecinku, w 2001 - IV nagrodę i nagrodę specjalną za największą indywidualność artystyczną na 9. Międzynarodowym Konkursie Fletowym im. Friedricha Kuhlaua w Uelzen (Niemcy), I nagrodę na 30. Ogólnopolskim Konkursie Młodego Muzyka w Szczecinku oraz I nagrodę i nagrodę specjalną Janosa Balinta na 4. Polskim Festiwalu Fletowym w Sieradzu, w 2003 - II nagrodę na 10. Międzynarodowym Konkursie "Jeunesses Musicales" w Bukareszcie (Rumunia), Grand Prix i I nagrodę na 16. Międzynarodowym Konkursie Fletowym w Ovada (Włochy), III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Mozartowskim w Wiesbaden (Niemcy) i III nagrodę na 10. Międzynarodowym Konkursie im. Friedricha Kuhlaua w Uelzen, w 2004 - I nagrodę i trzy nagrody specjalne na 9. Międzynarodowym Konkursie Fletowym w Timisoarze (Rumunia), w 2005 - I nagrodę na 5. Międzynarodowym Konkursie Fletowym im. Leonardo de Lorenzo w Viggiano (Włochy), w 2006 - I nagrodę na Konkursie Yamahy w Mannheim (Niemcy), II nagrodę na 3. Międzynarodowym Konkursie im. Carla Nielsena w Odense (Dania), I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie im. Theobalda Boehma w Monachium, I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Fletowym "Lions Club" w Marktoberdorf (Niemcy) i I nagrodę na 2. Konkursie w Oberstdorf (Niemcy), w 2007 - I nagrodę i 3 nagrody specjalne na 4. Międzynarodowym Konkursie Fletowym "Domenico Cimarosa" w Aversa (Włochy), w 2008 - II nagrodę na 8. Międzynarodowym Konkursie im. Jean-Pierre'a Rampala w Paryżu.

Łukasz Długosz koncertuje jako solista i kameralista. Grał m.in. w Polsce, Niemczech, Anglii, Austrii, Rumunii, Irlandii, we Włoszech, w Hiszpanii, Portugalii, Stanach Zjednoczonych i Japonii, pod batutą takich dyrygentów, jak Mariss Jansons, Zubin Mehta, Helmut Rilling, James Levin, Krzysztof Penderecki, Stanisław Skrowaczewski, Jacek Rogala, John Axelrod, Krzysztof Słowiński. Współpracuje z wieloma renomowanymi orkiestrami europejskimi,m.in. NDR Sinfonieorchester, Bamberger Symphoniker, Deutsches Symphonie Orchester Berlin, Sinfonią Varsovią, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, Orchestre de Paris, Odense Symfoniorkester, Kopenhagen Symphonieorchester, Münchener Kammerorchester, Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia "Amadeus", Orkiestrą Kameralną "Leopoldinum", Orkiestrą Filharmonii Świętokrzyskiej, Junge Münchner Philharmonie, Octopus Ensembel, Arcis Ensembel. Występował w Carnegie Hall w Nowym Yorku, Musikverein-Goldener Saal i Konzerthaus w Wiedniu, Konzerthaus w Berlinie, Filharmonii Monachijskiej Gasteig-Carl-Orff-Saal, Herkulessaal w Monachium, Gewandhaus w Lipsku. Jego koncerty były wielokrotnie transmitowane przez najważniejsze stacje radiowe - BBC Radio 3, SWR, BR4, Deutschlandradio Kultur, Polskie Radio Program 2, NDR, Radio France, RMF Classic. W styczniu 2010 zadebiutował z London Symphony Orchestra, z którą nagrał płytę z koncertem Michaela Colina.

Dokonał wielu nagrań archiwalnych, radiowych i telewizyjnych oraz dla wytwórni fonograficznych w kraju i za granicą, które zostały bardzo wysoko ocenione przez krytykę. Jest jurorem międzynarodowych konkursów fletowych. Prowadzi również kursy mistrzowskie w Europie i Azji.

Za wybitne osiągnięcia artystyczne Łukasz Długosz otrzymał stypendia, m.in. Ministra Kultury, Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich, Fundacji J&S Pro Bono Poloniae, Rosenberg-Stiftung, Otto Chelius-Stiftung, Prezydenta miasta Wrocławia, Fundacji Kultury, Fundacji "Daj Szansę", Prezydenta miasta Lublina, Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci i Lions Club Warszawa NIKE. Laureat prestiżowych nagród, m.in Gasteig-Musikpreis, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Zeit-Preis, Deutsche Stiftung Musikleben.

Autor: Anna Iwanicka-Nijakowska, Polskie Centrum Informacji Muzycznej, Związek Kompozytorów Polskich, grudzień 2006, aktualizacja: Małgorzata Kosińska, Polskie Centrum Informacji Muzycznej, Związek Kompozytorów Polskich, czerwiec 2010. Źródło:http://www.culture.pl/baza-muzyka-pelna-tresc/-/eo_event_asset_publisher/eAN5/content/lukasz-dlugosz

MAREK STEFAŃSKI należy do grona najbardziej aktywnych artystycznie polskich organistów, również na arenie międzynarodowej.

Urodzony w roku 1969 w Rzeszowie, ukończył studia w krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie organów prof. Joachima Grubicha, otrzymując w 1994r. dyplom z wyróżnieniem. Działalność koncertową rozpoczął na początku studiów w Akademii Muzycznej, odbywając dwukrotnie jako organista - solista wraz z Krakowskim Akademickim Chórem "Organum" tournee koncertowe obejmujące większość krajów europejskich.

Zwieńczone sukcesami koncerty podczas międzynarodowych festiwali muzyki sakralnej i organowej oraz uzyskane nagrody (m.in. I nagroda w ramach European Forum d’Art Sacre) otworzyły mu drogę do udziału w większości polskich i zagranicznych festiwali muzyki organowej.

W roku 1996 otrzymał stanowisko organisty krakowskiej Bazyliki Mariackiej. Funkcję tę pełnił etatowo do roku 2007. Obecnie współpracuje na stałe jako organista z Bazyliką Mariacką w Krakowie gdzie oprócz gry organowej podczas uroczystości kościelnych, w ciągu każdego roku wykonuje regularnie recitale organowe w cyklu „Musica sacra”.

Od roku 1999 pracuje w Katedrze Organów Akademii Muzycznej w Krakowie. W roku 2007 obronił w macierzystej uczelni przewód doktorski poświęcony stylom improwizacji w muzyce organowej od XVIII do XX wieku.

W roku 2013, na podstawie rozprawy naukowej oraz monografii płytowej poświęconych muzyce organowej kompozytorów krakowskich II połowy XX wieku, uzyskał w Akademii Muzycznej w Krakowie tytuł doktora habilitowanego .

Marek Stefański wystąpił dotychczas z koncertami w większości krajów Europy, w Ameryce Północnej i Południowej oraz Izraelu. Regularnie zapraszany jest na koncerty do Rosji, gdzie stał się jednym z najbardziej znanych zagranicznych organistów. Stał się zasłużonym propagatorem polskiej muzyki organowej, szczególnie XX wieku, którą wykonuje równolegle ze sztuką improwizacji organowej. Jego udziałem stały się prawykonania utworów współczesnych polskich kompozytorów oraz polskie prawykonania dzieł kompozytorów francuskich , które następnie zarejestrowane zostały jako nagrania archiwalne.

Dokonał także licznych nagrań dla Polskiego Radia, Telewizji Polskiej oraz rozgłośni zagranicznych, jak również nagrań płytowych dla polskich wytwórni fonograficznych "DUX", "Musicon" oraz moskiewskiej "Art Bene".

Po uzyskaniu nominacji do nagrody muzycznej Fryderyk w roku 2006 został członkiem Polskiej Akademii Fonograficznej.

Obok solistycznej działalności koncertowej współpracuje z licznymi zespołami chóralnymi oraz wybitnymi wokalistami i instrumentalistami.

Za swoją działalność artystyczną otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia.

Jest założycielem i dyrektorem artystycznym Festiwalu Muzycznego "Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej w Katedrze i Kościołach Rzeszowa" oraz "Koncertów organowych w Jarosławskim Opactwie".

Na przełomie 2010/2011 wspólnie z Radio Kraków realizował cykl audycji "Antologia Organów Krakowa". Wraz z Radiem Rzeszów archiwizuje i prezentuje na antenie radiowej brzmienie wartościowych organów Podkarpacia.

Źródło: http://www.marekstefanski.pl/

 

SŁAWOMIR KAMIŃSKI urodził się w 1963 roku w Poznaniu. Gry organowej uczył się pod kierunkiem mgr. Jerzego Polackiego w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Poznaniu oraz w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w klasie profesora Romualda Sroczyńskiego.

Jest laureatem II Ogólnopolskiego Konkursu Organowego im. J.S.Bacha w Gdańsku, który odbył się w 1985 roku. Uczestniczył w mistrzowskim kursie interpretacji muzyki dawnej prowadzonym przez J.Ferrarda - profesora Konserwatorium Królewskiego w Brukseli. Koncertuje jako solista i kameralista w kraju i za granicą (Niemcy, Holandia, Francja, Belgia, Wielka Brytania, Czechy, Ukraina).

Brał udział między innymi w następujących festiwalach muzycznych:

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Oliwie

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej we Fromborku

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Leżajsku

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny w Nantes

Festiwal Majowy w Glasgow

Internationale Sommerkonzerte im Dom St.Blasien

Dni Kultury Polskiej w Bretanii.

Ponadto Sławomir Kamiński jest kierownikiem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Wolsztynie.

Sławomir Kamiński jako organista współpracował z orkiestrą Filharmonii Poznańskiej, Poznańskim Chórem Chłopięcym Jerzego Kurczewskiego oraz z chórem Poznańskie Słowiki prowadzonego przez Stefana Stuligrosza. Nagrał trzy płyty kompaktowe z solową muzyką organową oraz pięć płyt na których występuje jako akompaniator.

Sławomir Kamiński zajmuje się również działalnością pedagogiczną, prowadząc jako adiunkt klasę organów w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

Źródło: http://www.organy.art.pl/organisci.php?org_id=9

opal copy