Previous następna
Nr 5/2012 ...
Nr 4/2012 ...
Nr 3/2012 ...
Nr 1-2/2012 ...
nr 12/2011 ...
Nr 11/2011 ...
Nr 8-10 ...
Nr 7/2011 ...
Nr 6/2011 ...
Nr 5/2011 ...
Nr 3-4/2011 ...
Nr 1-2/2011 ...
Nr 9/2010 ...
Nr 7-8/2010 ...
Nr 6/2010 ...
Nr 5/2010 ...
Nr 3-4/2010 ...
Nr 1-2/2010 ...
Nr 12/2009 ...
Nr 11/2009 ...
Nr 10/2009 ...
Nr 9/2009 ...
Nr 7-8/2009 ...
Nr 6/2009 ...
Nr 5/2009 ...
NR 3/2009 ...
Nr 2/2009 ...
Nr 1/2009 ...

Rusza VIII MIĘDZYNARODOWY LETNI FESTIWAL MUZYCZNY „SŁOWO I MUZYKA U JEZUITÓW” W JASTRZĘBIEJ GÓRZE

Już  w tę sobotę - 6 lipca w Jastrzębiej Górze nastąpi inauguracja VIII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Słowo i Muzyka u Jezuitów”. 

Publiczność będzie miała okazję wsłuchać się w interpretacje utworów w wykonaniu m.in. organistów prof. Romana Peruckiego, Andrzeja Chorosińskiego czy Marka Stefańskiego, gdańskiego Kwintetu Instrumentów Blaszanych Hevelius Brass oraz Gdańskiego Kwartetu Smyczkowego.

To nie jedyne znane nazwiska i grupy muzyków, które wystąpią w ramach festiwalu. Jak co roku, zaproszenie organizatorów przyjęli utytułowani artyści z Polski i Świata. Tegoroczną edycję uświetnią wykonawcy z Francji, Niemiec i Włoch, absolwenci światowych wyższych szkół muzycznych. W jezuickim kościele zagoszczą również muzycy z Finlandii i Szkocji. Audytorium będzie miało szansę porównywać różnorodne brzmienia instrumentów, m.in. flety, waltornie, puzon, tubę, oboje, wiolonczelę czy akordeon. Jedną z największych atrakcji będą dudy szkockie. Niewątpliwym atutem festiwalu jest darmowy wstęp na wszystkie koncerty. 

NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA:

 Na pierwszym koncercie, 6 lipca, swe wieloletnie doświadczenie zaprezentuje prof. Roman Perucki, dyrektor festiwalu. Wraz z nim zagra Kwartet Dęty „The Gdansk Philharmonic Brass”, którego członkami są, należący także do orkiestry PFB, absolwenci gdańskiej Akademii Muzycznej. Kwartet współpracuje z wieloma cenionymi polskimi artystami, m.in. z Leszkiem Możdżerem, koncertuje w kraju i za jego granicami. W ostatnich latach utalentowani polscy kompozytorzy, tacy jak Piotr Moss, Bohdan Reimer czy Zbigniew Kruczek, stworzyli – o czym nie wszyscy wiedzą - utwory dedykowane właśnie „The Gdansk Philharmonic Brass”. Wraz z nimi zaśpiewa niemieckichór kościoła Św. Marcina w Brunszwiku, prowadzony przez Gabrielę Carl-Liebold oraz sopranistka Danuta Dolska-Mossakowska, artystka znana już słuchaczom m.in. z gdyńskiego Festiwalu Muzyki Sakralnej.

Koncert 10 lipca stanowić będzie niezwykłe połączenie wirtuozerii doświadczonego francuskiego organisty Fabrice’a Pitrois’a z młodymi utalentowanymi absolwentami polskich i zagranicznych uczelni muzycznych.NeoQuartet, bo o nim mowa, powstał w Gdańsku w 2006 roku. Artyści mają na swoim koncie wiele sukcesów, m.in. autorska płyta, nominacje do znaczących nagród (np. Fonograficzny Debiut Roku – Fryderyki 2012) i dotarł do półfinału w prestiżowym konkursie interpretacji muzyki współczesnej „Gaudeamus” w Amsterdamie.

17 lipca melomanów czeka muzyczna uczta w postaci wspólnego koncertu prawdziwego człowieka renesansu, włoskiego organisty Ennio Cominetti oraz gdańskiego kwintetu instrumentów dętych blaszanych Hevelius Brass. Włoski artysta rtysta prócz wykorzystywania swych zdolności w grze na instrumentach jest także wspaniałym organizatorem koncertów, założycielem Lombard Chamber Music Orchestra, Ensemble Vocale "Soli Deo Gloria" oraz Chóru Akademickiego Lombardo. Od lat wspiera muzykę sakralną, nagrywa płyty, pisze artykuły oraz prowadzi wydawnictwo EurArte. Polski kwitnet cechuje zaś, jak można przeczytać na stronie internetowej, „wrażliwość, elegancja, nienaganny styl i szlachetne brzmienie zespołu sprawiają, że publiczność chętnie i z przyjemnością uczestniczy w jego koncertach. Młodzi muzycy z dużym wyczuciem potrafią zagrać zarówno utwory klasyczne rodem z baroku i renesansu, jak i oryginalne transkrypcje standardów jazzowych i muzyki popularnej” (źródło: http://www.heveliusbrass.pl/index.html).

Festiwal zakończy się 21 sierpnia występem niemieckiego małżeństwa. Przy organach zasiądzie Josef Miltschitzky, zaśpiewa zaś sopranistka Suzanne Jutz-Miltschitzky.

 

Termin: 06/07-21/08

KONCERTY: W środy i soboty zawsze o godz. 20:00.

PROGRAM :

VIII MIĘDZYNARODOWY LETNI FESTIWAL MUZYCZNY „SŁOWO I MUZYKA U JEZUITÓWJASTRZĘBIEJ GÓRZE

06/07 INAUGURACJA

Roman Perucki organy

Kwartet Dęty „The Gdansk Philharmonic Brass”:

Janusz Szadowiak trąbka, flügelhorn, trąbka piccolo;

Lucjan Sierpowicz trąbka, flügelhorn;

Mirosław Merchel waltornia;

Tadeusz Kassak puzon

Chór an St. Martini Braunschweig (Niemcy);

Gabriele Carl-Liebold prowadzenie chóru

Danuta Dulska-Mossakowska sopran

10/07 Fabrice Pitrois (Francja) organy

NeoQuartet:

Karolina Piątkowska-Nowicka I skrzypce;

Paweł Kapica II skrzypce;

Michał Markiewicz altówka;

Krzysztof Pawłowski wiolonczela

13/07 Franz Hauk (Niemcy) organy

Dariusz Mikulski waltornia

17/07 Ennio Cominetti (Włochy) organy

Hevelius Brass:

Paweł Hulisz trąbka, flügelhorn, trąbka piccolo;

Piotr Kowalkowski trąbka, trąbka piccolo;

Michał Szczerba waltornia;

Bogdan Kwiatek puzon;

Łukasz Gruba tuba

20/07 Andrzej Chorosiński organy

Michał Chorosiński recytacja

24/07 Holger Gehring (Niemcy) organy

Elżbieta Rosińska akordeon

Krzysztof Olczak akordeon

27/07 Dan Lönnqvist (Finlandia) organy

Urszula Mizia wiolonczela

31/07 Roman Perucki organy

Łukasz Długosz flet

03/08 Stefano Molardi (Włochy) organy

Lindsay Davidson (Szkocja) dudy szkockie

07/08 Marek Stefański organy

Tomasz Ślusarczyk trąbka

10/08 Caline Malnoury (Francja) organy

Krzysztof Kit obój

14/08 Anna Osińska organy

Gdański Kwartet Smyczkowy:

Łukasz Perucki I skrzypce;

Joanna Aksnowicz II skrzypce;

Michał Burdzy altówka;

Izabela Joachimowska wiolonczela

17/08 Christian Tarabbia (Włochy) organy

Luca Magni (Włochy) flet

21/08 Josef Miltschitzky (Niemcy) organy

Susanne Jutz-Miltschitzky (Niemcy) sopran

 

BILETY

Wstęp wolny.

ORGANIZATORZY:

Parafia p.w. św. Ignacego Loyoli w Jastrzębiej Górze; Ojcowie Jezuici

Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku

Pomorskie Stowarzyszenie „Musica Sacra”

HONOROWY PATRONAT:

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Marszałek Województwa Pomorskiego

Metropolita Gdański

BACKGROUND:

KOŚCIÓŁ PW. ŚW. IGNACEGO LOYOLI Położony w pięknej nadmorskiej miejscowości kościół, złożony z dwóch kondygnacji, zbudowano w połowie lat 80-tych. Może on pomieścić nawet 2000 wiernych. Wewnątrz niego znajduje się cenny obraz z 1850 r. przedstawiający św. I. Loyolę patrona świątyni i jednocześnie założyciela Zakonu Jezuici. Samą parafią zarządzają właśnie ojcowie jezuici. Podczas sezonu letniego w ich kościele odbywają się koncerty organowe pod patronatem profesora Krzysztofa Pendereckiego. Obecne w kościele organy dedykowane profesorowi, rozbudowano przy pomocy dofinansowania ze środków MKiDN.

ROMAN PERUCKI Ukończył gdańską Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w klasie organów prof. Leona Batora w 1985r. Uczestniczył w mistrzowskich kursach organowych w kraju i za granicą. Jest profesorem gdańskiej Akademii Muzycznej od roku 1984 (w latach 1996-1999 był prorektorem ds. artystycznych) oraz w Zespole Szkół Muzycznych w Gdańsku; jest I organistą Katedry Oliwskiej. Koncertuje w kraju i za granicą (cała Europa, USA i Japonia). Jest jurorem m.in. Międzynarodowego Konkursu Organowego w Kaltern (Włochy), Opavie (Czechy), w Kaliningradzie (Rosja) i Paryżu (Francja). Prowadził kursy mistrzowskie w Niemczech i Rosji. Dokonał licznych nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji, posiada nagrania kasetowe i płytowe. Jego płytę "Messe pour les paroisses" Fr. Couperina Bohdan Pociej uznał w "Ruchu Muzycznym" za najlepsze nagranie roku 1991 wydane w Polsce, a II płyta Oliwska nominowana była do nagrody Fryderyka, w swoim dorobku posiada platynową płytę, wydaną w 1998 roku). Posiada liczne odznaczenia i nagrody, w tym nagrodę Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury oraz najwyższe odznaczenie papieskie "Pro ecclesiae et pontifice". W 2005 roku otrzymał Odznakę - Zasłużony Dla Kultury Polskiej-.

Jest Dyrektorem Naczelnym Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku oraz prezesem Pomorskiego Stowarzyszenia "Musica Sacra", z którym organizujem.in. najstarszy w świecie Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Katedrze Oliwskiej, Międzynarodowy Konkurs Organowy im. J.P. Sweelincka w Gdańsku, cykl koncertów "Bliżej Bacha", koncerty z okazji Jarmarku św. Dominika w kościele oo. Dominikanów w Gdańsku oraz koncerty w kościołach Rumi, we Wdzydzach i Morągu. Od 1999 roku jest prezesem Stowarzyszenia Miłośników Archikatedry Oliwskiej.

THE GDANSK PHILHARMONIC BRASS Zespół powstał w 1979 roku z inicjatywy Tadeusza Kassaka, kierownika artystycznego zespołu. Muzycy są absolwentami Akademii Muzycznej w Gdańsku i członkami orkiestry symfonicznej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Szeroki repertuar kwartetu zawiera utwory od wczesnego baroku do współczesności, a także kompozycje jazzowe i muzykę popularną. Zespół występował wielokrotnie w kraju i za granicą /Austria, Belgia, Bułgaria, Niemcy, Rosja, Szwecja, Włochy/, dokonał wielu nagrań radiowych i telewizyjnych, rejestrując różnorodny repertuar. Kwartet jest autorem licznych prawykonań, w tym także utworów na kwartet z orkiestrą smyczkową, organami, chórem. W ostatnich latach powstało kilkanaście kompozycji ( P. Moss, Z. Pniewski, Z. Kruczek, B. Riemer, T. Kassak, M. Bembinow, R. Twardowski,) specjalnie dedykowanych „The Gdansk Philharmonic Brass”. Projekt z udziałem kwartetu to: „OLO WALICKI METALLA PRETIOSA” z udziałem: L. Możdżera - fortepian, M. de Martin - perkusja, oraz kompozytora i pomysłodawcy projektu Olo Walickiego - kontrabas. Prawykonanie projektu odbyło się podczas 45 Festiwalu „Jazz Jamboree 2003”.24.VI. 2008 odbyło się prawykonanie polskie koncertu E. Morricone na organy, kwartet dęty i orkiestrę na inaugurację 51 Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Oliwie. Zespół występuje w składzie: Janusz Szadowiak - trąbka, flügelhorn, trąbka piccolo Lucjan Sierpowicz - trąbka, flügelhorn Mirosław Merchel - waltornia Tadeusz Kassak – puzon.

Źródło: http://www.filharmonia-sudecka.pl/artists/view/58

GABRIELE CARL-LIEBOLD (dyrygentka Chóru St. Martini w Braunschweig) Urodzona w roku 1953 w Saalfeld (Thüringen). Ukończyła studia na wydziale Muzyki Szkolnej i Kościelnej (Egzamin A) w Heidelbergu. Brała udział w wielu międzynarodowych kursach organowych i dyrygenckich. W latach 1981-1986 pracowała jako organistka w Bremie. Od roku 1987 pełni funkcję kantora/muzyka kościelnego w kościele St. Martini w Brunszwiku, a od roku 1955 dodatkowo pełni również funkcję Kantora Okręgowego miasta Brunszwik.

Gabriele Carl-Liebold jest dyrygentką Chóru St. Martini, z którym od wielu lat wykonuje największe dzieła muzyki sakralnej. Trasy koncertowe muzyków przebiegały przez Rosję (Moskwa), Estonię, Hiszpanię, Węgry, Sycylię oraz Niemcy. W 2009 roku Chór St. Martini pod jej kierownictwem koncertował w nowo odbudowanym „Frauenkirche” (Kościół Marii Panny) w Dreźnie. Gabriele Carl-Liebold poza głównym Chórem kościoła St. Martini prowadzi również dwa inne chóry: gospel „Martiniforte” i seniorów.

CHÓR KOŚCIOŁA ST. MARTINI W BRUNSZWIKU istnieje już ponad 40 lat i składa się z 60 śpiewaków. Muzycy pracują pod dyrekcją pani Gabriele Carl-Liebold. Szeroki repertuar i bogaty dorobek koncertowy zawiera utwory wielu znanych twórców.  

Chór wykonywał m.in. takie dzieła, jak: M. Praetorius „Christmette”, C. Monteverdi „Marienvesper”, J. S. Bach „Oratorium Bożonarodzeniowe”, „Pasja wg św. Johannesa”, „Pasja wg św. Mateusza”, „Msza h-moll”, G. F. Haendel „Mesjasz” (w wykonaniu scenicznym), W. A. Mozart „Msza c-moll”, „Requiem”, G. Rossini „Petite Messe Solennelle” (również w wersji z orkiestrą), J. Brahms „Requiem”, F. Mendelssohn-Bartholdy „Lobgesa”, „Elias” (wykonanie sceniczne), F. Martin „In terra pax”, A. Honegge „Król David”.

Wykonuje on dzieła wszystkich epok i wielu kompozytorów: od Palestriny, Schmitza i Bacha, poprzez kompozycje epoki romantyzmu, po dzieła współczesne Pepinga, Tavenera i Pendereckiego. Trasy koncertowe Chóru St. Martini prowadzą do takich państw i ośrodków muzycznych jak Szwecja, Rosja (Moskwa), Sycylia, Węgry, Andaluzja, Estonia, Alzacja, Berlin, Brena, Drezno.

DANUTA DULSKA-MOSSAKOWSKA Wykształcenie muzyczne uzyskała w Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie fortepianu prof. Grażyny Fiedoruk-Sienkiewicz i w klasie śpiewu solowego w klasie prof. Zofii Janukowicz-Pobłockiej.

Studia podyplomowe odbyła w Wyższej Szkole Muzycznej w Dreźnie w klasie prof. Christiana Elsnera. Po ukończeniu studiów fortepianowych rozpoczęła prace na stanowisku wykładowcy na wydziale wokalno-aktorskim na macierzystej uczelni.

W latach 1995-1999 śpiewała w Operze Hamburskiej. Następnie rozpoczęła pracę pedagogiczną w szkole muzycznej i na Uniwersytecie w Brunszwiku.

Występuje na wielu festiwalach i koncertach muzyki oratoryjnej i operowej, m.in. w filharmoniach Kolonii, Hamburga, Holandii, Francji, Szwajcarii, Słowacji i Szwecji. Źródło: http://ckgdynia.nazwa.pl/mfms/wykonawcy/danuta-dulska-mossakowska/

FABRICE PITROIS Urodził się w d'Annecy, gdzie obecnie mieszka. Studiował pod kierunkiem takich pedagogów jak: Louis Robilliard, M-C Alain, Michel Chapius, Gaston Laitaize. Otrzymał dyplomy z najwyższą notą w zakresie muzyki kameralnej, fortepianu oraz organów. Uzyskał ponadto złoty medal Konserwatorium w Lyonie oraz pierwszą nagrodę Konserwatorium w Besancon. Występował jako solista i kameralista. Koncertował w niemal całej Europie. W 1999 roku odbył tournee koncertowe po Azji organizowane przez l' Alliance Francaise. Obecnie jest dyrektorem Szkoły Muzycznej i organistą w kościele w Narbonne koło Pergnan. Czynnie działa w stowarzyszeniu organistów katedralnych oraz w stowarzyszeniu "Renaissance des orgues en Pays Narbonnais". Źródło: http://rozrywka.trojmiasto.pl/Miedzynarodowy-Festiwal-Muzyki-Organowej-Fabrice-Pitrois-imp122883.html

NEOQUARTET złożony jest z absolwentów Akademii Muzycznych w Gdańsku, Warszawie i Lucernie.

Kwartet tworzą:

Karolina Piątkowska-Nowicka I skrzypce

Paweł Kapica II skrzypce

Michał Markiewicz altówka

Krzysztof Pawłowski wiolonczela

Zespół od czasu swojego powstania w 2006 roku wielokrotnie koncertował w Polsce jak i poza jej granicami prezentując widowni głównie muzykę najnowszą, powstałą na przełomie XX i XXI wieku.

W 2008 roku muzycy dokonali w Studiu im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie nagrania kwartetu Agnieszki Stulgińskiej „Impresje na kwartet smyczkowy i taśmę”.  

Utwór został wydany przez wytwórnię DUX na płycie „Młodzi kompozytorzy w hołdzie Fryderykowi Chopinowi”. Nagranie było nominowane do nagrody „Fryderyk” w kategorii muzyka współczesna.

Z okazji jubileuszu 60. Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku Neoquartet nagrał utwory Agnieszki Stulgińskiej, które również zostały wydane na płycie.

W 2009 roku kwartet brał udział w najbardziej prestiżowym na świecie konkursie interpretacji muzyki współczesnej „Gaudeamus” w Amsterdamie gdzie dotarł do półfinału i znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepszych wykonawców muzyki najnowszej na świecie.

Neoquartet ma na swoim koncie prawykonania utworów najnowszych oraz dedykacje od kompozytorów. Aktualnie specjalnie dla zespołu tworzą swoje kompozycje Marek Czerniewicz (Gdańsk) oraz Seth Rozanof (Nowy Jork).

W styczniu 2011 wyszła debiutancka płyta zespołu wydana w wytwórni fonograficznej DUX. Na albumie znalazły się utwory takich kompozytorów jak: Guus Janssen, Toshio Hosokawa, Aleksander Lasoń, Marek Czerniewicz i Agnieszka Stulgińska.

Muzycy uczestniczą regularnie w mistrzowskich kursach wybitnego niemieckiego skrzypka Sebastiana Hamanna oraz w warsztatach interpretacji organizowanych przy festiwalu „Warszawska Jesień”.

DARIUSZ MIKULSKI Dyrygent i waltornista, dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu, Konsultant artystyczny Thailand Philharmonic Orchestra, adiunkt Akademii Muzycznej w Łodzi. Na stałe mieszkający w Berlinie i Wałbrzychu współpracuje z renomowanymi orkiestrami w Polsce i za granicą. Zaliczyć do nich można: NDR Sinfonieorchester des Norddeutschen Rundfunks, Orchester der Deutschen Oper Berlin, Wiener Kammerorchester, Thailand Philharmonic, Philharmonie der Nationen, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Poznańskiej, Łodzkiej, Filharmonia Bałtycka, Filharmonia w Irkucku, Filharmonia Opolska, Berliner Sinfoniker, Stuttgarter Kammerorchester i inne. Dariusz Mikulski jest laureatem wielu prestiżowych nagród na konkursach muzycznych – począwszy od ogólnopolskich w Częstochowie, Gdańsku i Łodzi do tak renomowanych, jak „Praska Wiosna“, „Peter-Damm Wettbewerb“, „Internationalen Hornwettbewerbs in Toulon“, „Internationalen Instrumentalwettbewerb Marktneunkirchen“. Profesjonalizm Dariusza Mikulskiego przejawia się również w działalności dydaktycznej, opartej o gruntowne wykształcenie muzyczne w Polsce (AM w Łodzi, studia z wyróżnieniem, doktorat w roku 2002), Niemczech (AM w Stuttgarcie) i Austrii (Mozarteum), jak również bogate doświadczenie estradowe. Jest cenionym wykładowcą na wielu Międzynarodowych Warsztatach Muzycznych, prowadzi także od lat kursy mistrzowskie w zakresie gry na waltorni w Akademiach Muzycznych w Polsce i w Niemczech. Artysta prezentuje szeroki i różnorodny repertuar występując jako solista i dyrygent z uznanymi europejskimi orkiestrami. Nagrał wiele płyt z muzyką waltorniową dla takich wytwórni, jak ZYX, GENUIN i CONCORNO, przedstawiając klasyczne i współczesne dzieła muzyki waltorniowej, w tym jemu dedykowane. Dr Dariusz Mikulski jest założycielem biura koncertowego, agencji artystycznej i reklamowej CONCORNO Kulturmanagement, zajmującej się m. in. promocją polskich artystów i kultury polskiej w Niemczech, jak również artystów niemieckich w Polsce. CONCORNO Kulturmanagement współpracuje na stałe Polskimi Konsulatami Generalnymi w Berlinie, Monachium i Hamburgu, Instytutem Adama Mickiewicza w Warszawie, jest odpowiedzialne za organizację Roku Polsko-Niemieckiego w Niemczech 2005-2006 prezentując w Niemczech takich artystów oraz zespoły, jak Leszek Możdżer, Anna  

Maria Jopek, Filharmonia Sudecka, Poznańska, Pomorska, Łódzka, Teatr Wielki w Łodzi, Zespół Pieśni i Tańca Śląsk. W roku 2008 Dariusz Mikulski uzupełnił swoje wykształcenie o dyplom Podyplomowych Studiów Menedżerskich dla Twórców, Artystów i Animatorów Kultury na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Dr Dariusz Mikulski jest regularnym gościem na renomowanych Festiwalach Muzycznych, do których zaliczyć można Schleswig-Holstein Musik Festival, MDR Musikfestival, Gstadt Musikfestival w Szwajcarii, Kotor Musikfestival (Montenegro), Marlboro Musikfestval (USA), Salzburger Festspiele, Wagner Festspiele in Bayrouth, Rossini Opera Festival w Pesaro. Do swoich partnerów muzycznych zalicza m.in. takie osobowości, jak Milan Turkovic, Nicolaus Harnoncourt, Radovan Vlatkovic, Igor i Valery Oistrakh, Sergio Azzolini, Ingo Goritzki, Justus Frantz, Paul Gulda, Gudni Emilsson, Giampiero Sobrino (Dyrektor Artystyczny „Arena di Verona“). Jako dyrygent prezentuje szeroki repertuar orkiestrowy od dzieł barokowych po współczesne, szczególnym zainteresowaniem obejmując monumentalne dzieła oratoryjno – kantatowe i operowe. Oprócz symfonicznych „klasyków“ - Beethovena, Brahmsa, Mahlera czy R. Straussa Dariusz Mikulski z upodobaniem oddaje się operowej tworczości Rossiniego, Mozarta, Verdiego czy Pucciniego. W jego repertuarze znajdują się takie opery, jak „Cyrulik Sewilski“, „Wilhelm Tell“, „Wesele Filgare“, „ Don Giovanni“, „ Cosi fan Tutte“, „La Clemenza di Titto“, „Czarodziejski Flet“, „Traviata“ czy „Tosca“. Dr Dariusz Mikulski za działalność artystyczną został uhonorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2008 medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis“, jako jeden z najmłodszych w historii polskiej kultury.

HEVELIUS BRASS uczestniczył w wielu poważnych projektach artystycznych w Polsce i za granicą. Grał dla różnych audytoriów, od koncertów kameralnych po wielkie imprezy plenerowe, m.in. na zamku w Kalmarze, podczas Dni Pomorza Gdańskiego w Bremie, w ramach festiwalu „Muzyka i Architektura” w Toruniu, I Międzynarodowego Zjazdu Miast Hanzeatyckich - Goleniów 2005, gali rozdania nagród XXX Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni transmitowanej w Programie II TVP.

Zespół jest laureatem VI Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Instrumentów Dętych, organizowanego wspólnie przez prof. Romana Siwka i warszawską Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina pod patronatem Ministerstwa Kultury, a także zdobywcą I nagrody Muzycznego Forum Młodych, konkursu organizowanego przez Polską Filharmonię Bałtycką w Gdańsku, Nadbałtyckie Centrum Kultury, Akademię Muzyczną im. St. Moniuszki w Gdańsku i fundację Barbary Bieleckiej Musica Mundi, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdańska.

Hevelius Brass koncertował z Illinois Brass - najstarszym i jednym z najbardziej znanych kwintetów dętych blaszanych na świecie, którego członkami są profesorowie i wykładowcy uczelni amerykańskich, m.in. Ronald Romm, współtwórca słynnego Canadian Brass.

Członkowie zespołu stale podwyższają swoje muzyczne kwalifikacje, stąd latem 2005 wzięli udział w kursach mistrzowskich w ramach Blekinge International Brass Academy w Karlskronie w Szwecji. Źródło:http://www.heveliusbrass.pl/index.html

ELŻBIETA ROSIŃSKA (ur. 1958) jest absolwentką klasy akordeonu Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku w klasie Józefa Madanowskiego. W 1987 roku została zatrudniona na stanowisku asystenta w macierzystej uczelni. Kwalifikacje I stopnia uzyskała po przewodzie artystycznym w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w 1992 roku, zaś II stopnia - po przewodzie w Akademii Muzycznej w Gdańsku w 1999 r. Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta. Pełni funkcję prodziekana do spraw studiów zaocznych na Wydziale Instrumentalnym oraz kierownika Zakładu Organów, Akordeonu i Gitary. Współpracuje jako konsultant z nauczycielami szkolnictwa muzycznego I i II stopnia. Prowadzi wykłady i seminaria dla pedagogów gry na akordeonie. Od 1998 roku organizuje warsztaty dla młodych akordeonistów w Wejherowie. Ich formuła obok lekcji i konsultacji indywidualnych obejmuje także obligatoryjne uczestnictwo w zespołach kameralnych i orkiestrze akordeonowej, wykłady i zabawy edukacyjne dotyczące historii i literatury akordeonowej. Elżbieta Rosińska jest autorką artykułów popularnonaukowych, recenzji koncertów, wywiadów z wybitnymi przedstawicielami światowej akordeonistyki. Jako instrumentalistka koncertuje przede wszystkim w duecie z wiolonczelistką Anną Sawicką (Duo ,,Rosa''). Zespół ma w repertuarze najważniejsze pozycje repertuaru na wiolonczelę i akordeon (Gubajdulina, Tiensuu, Yun, Bargielski, Hosokawa, Piazzolla, Seiber, Valpola). Dokonał prawykonań utworów Mariana Gordiejuka i Krzysztofa Naklickiego. Elżbieta Rosińska jest zapraszana do jury konkursów akordeonowych dla dzieci i młodzieży (Lublin, Gorzów, Świnoujście, Kościerzyna, Grudziądz, Mława).

Źródło: http://www.amuz.gda.pl/Dodatki/wizytowki/wizyt_Rosinska.html

KRZYSZTOF OLCZAK ur. 1956 w Łodzi. Studia muzyczne odbył na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej w Warszawie pod kierunkiem Lecha Puchnowskiego (akordeon), a następnie w Akademii Muzycznej w Gdańsku u Eugeniusza Głowskiego (kompozycja).

Jest laureatem konkursów akordeonowych i kompozytorskich, m.in. Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Auckland (Nowa Zelandia-1980) brązowy medal; Konkurs Kompozytorski Premio Citta di Castelfidardo, Włochy, I i II nagroda-1984 oraz II nagroda-1988; Ogólnopolski Konkurs Kompozycji Akordeonowych, I nagroda-1985, Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski Gdańsk 1992 i inne. Za działalność artystyczną i dydaktyczną otrzymał szereg nagród i wyróżnień, jak np. Nagroda Artystyczna Młodych im. S. Wyspiańskiego -1989, Nagroda Ministra Kultury i Sztuki-1993, Nagroda Indywidualna Centrum Edukacji Artystycznej-1992 i 1998. Krzysztof Olczak występuje również jako akordeonista, solista i kameralista, koncertując w Polsce i wielu krajach Europy (Austria, Finlandia, Niemcy, Norwegia, Rosja, Szwecja, Słowacja, Włochy) oraz USA.. Jego kompozycje wykonywane były na szeregu festiwali muzyki współczesnej, jak: Musik Biennale - Berlin, Internationale Studienwoche - Bonn, Blue Lake Festival - Lappeenranta, Varna Summer, Scrivi e Suona - Kraków, Musica Polonica Nova - Wrocław, Poznańska Wiosna, Warszawska Jesień, Gdańskie Spotkania Młodych Kompozytorów "DROGA" i in. Dokonał również wielu nagrań. Od 1979 r związany zawodowo z Akademią Muzyczną w Gdańsku, gdzie aktualnie pełni funkcję prorektora.

Źródło: http://www.amuz.gda.pl/Dodatki/wizytowki/wizyt_Olczak.html

DAN LÖNNQVIST studiował w słynnej, fińskiej Sibelius Academy, którą pod kierunkiem Folke Forsmana ukończył w 1987 roku. Ponadto uzyskał tytuł magistra muzyki kościelnej. W tym samym roku zadebiutował jako solista w helsińskiej katedrze.

Swe umiejętności doskonalił u tak znakomitych organistów jak: Hans Fagius (Sztokholm), Jon Laukvik (Stuttgart) i Jacques van Oortmerssen (Amsterdam). Uczestniczył także w wielu kursach mistrzowskich. Dan Lönnqvist koncertuje nie tylko w krajach skandynawskich, ale także w Niemczech, Polsce, Luksemburgu, Szwajcarii, na Litwie i we Włoszech. 

Występował podczas Letniego Festiwalu Organowego w Thüringen, gdzie również był członkiem jury konkursu organowego „Orgelland Thüringen”. Nagrywał dla radia fińskiego, niemieckiego i polskiego.

Dan Lönnqvist wykłada muzykę organową w Novia University of Applied Sciences w Jakobstad w Finlandii.

Jako długoletni prezes stowarzyszenia Calcanten organizuje wydarzenia muzyczne takie jak „Muzyka na Letnie Wieczory” i „Koncerty Organowe w Jokobstad”. W 1989 założył The Bel Canto Chamber Choir i do dnia dzisiejszego jest jego dyrygentem.

ŁUKASZ DŁUGOSZ W latach 2002-2003 studiował w Staatliche Hochschule für Musik we Freiburgu (Niemcy) w klasie Mirjam Nastasi. Następnie ukończył Hochschule für Musik und Theater w Monachium u Andrasa Adorjana. W latach 2007-2008 odbył studia w Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse w Paryżu pod kierunkiem Pierre-Yvesa Artauda. Od 2009 do 2010 studiował na Yale University w New Haven (Stany Zjednoczone) w klasie Ransoma Wilsona. Swoje umiejętności doskonalił także podczas międzynarodowych kursów muzycznych, m.in. Aurela Nicoleta, Petera-Lukasa Grafa, Roberta Aitkena, Trevora Wye'a, Phillippe Bernolda i Jamesa Galwaya.

Jest laureatem wielu konkursów fletowych w kraju i za granicą, m.in.: w 1997 otrzymał I nagrodę na Konkursie Instrumentów Dętych w Kielcach, w 1998 - I nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym w Białej Podlaskiej i I nagrodę na 26. Ogólnopolskim Konkursie Młodego Muzyka w Szczecinku, w 2001 - IV nagrodę i nagrodę specjalną za największą indywidualność artystyczną na 9. Międzynarodowym Konkursie Fletowym im. Friedricha Kuhlaua w Uelzen (Niemcy), I nagrodę na 30. Ogólnopolskim Konkursie Młodego Muzyka w Szczecinku oraz I nagrodę i nagrodę specjalną Janosa Balinta na 4. Polskim Festiwalu Fletowym w Sieradzu, w 2003 - II nagrodę na 10. Międzynarodowym Konkursie "Jeunesses Musicales" w Bukareszcie (Rumunia), Grand Prix i I nagrodę na 16. Międzynarodowym Konkursie Fletowym w Ovada (Włochy), III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Mozartowskim w Wiesbaden (Niemcy) i III nagrodę na 10. Międzynarodowym Konkursie im. Friedricha Kuhlaua w Uelzen, w 2004 - I nagrodę i trzy nagrody specjalne na 9. Międzynarodowym Konkursie Fletowym w Timisoarze (Rumunia), w 2005 - I nagrodę na 5. Międzynarodowym Konkursie Fletowym im. Leonardo de Lorenzo w Viggiano (Włochy), w 2006 - I nagrodę na Konkursie Yamahy w Mannheim (Niemcy), II nagrodę na 3. Międzynarodowym Konkursie im. Carla Nielsena w Odense (Dania), I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie im. Theobalda Boehma w Monachium, I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Fletowym "Lions Club" w Marktoberdorf (Niemcy) i I nagrodę na 2. Konkursie w Oberstdorf (Niemcy), w 2007 - I nagrodę i 3 nagrody specjalne na 4. Międzynarodowym Konkursie Fletowym "Domenico Cimarosa" w Aversa (Włochy), w 2008 - II nagrodę na 8. Międzynarodowym Konkursie im. Jean-Pierre'a Rampala w Paryżu.

Łukasz Długosz koncertuje jako solista i kameralista. Grał m.in. w Polsce, Niemczech, Anglii, Austrii, Rumunii, Irlandii, we Włoszech, w Hiszpanii, Portugalii, Stanach Zjednoczonych i Japonii, pod batutą takich dyrygentów, jak Mariss Jansons, Zubin Mehta, Helmut Rilling, James Levin, Krzysztof Penderecki, Stanisław Skrowaczewski, Jacek Rogala, John Axelrod, Krzysztof Słowiński. Współpracuje z wieloma renomowanymi orkiestrami europejskimi,m.in. NDR Sinfonieorchester, Bamberger Symphoniker, Deutsches Symphonie Orchester Berlin, Sinfonią Varsovią, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, Orchestre de Paris, Odense Symfoniorkester, Kopenhagen Symphonieorchester, Münchener Kammerorchester, Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia "Amadeus", Orkiestrą Kameralną "Leopoldinum",  

Orkiestrą Filharmonii Świętokrzyskiej, Junge Münchner Philharmonie, Octopus Ensembel, Arcis Ensembel. Występował w Carnegie Hall w Nowym Yorku, Musikverein-Goldener Saal i Konzerthaus w Wiedniu, Konzerthaus w Berlinie, Filharmonii Monachijskiej Gasteig-Carl-Orff-Saal, Herkulessaal w Monachium, Gewandhaus w Lipsku. Jego koncerty były wielokrotnie transmitowane przez najważniejsze stacje radiowe - BBC Radio 3, SWR, BR4, Deutschlandradio Kultur, Polskie Radio Program 2, NDR, Radio France, RMF Classic. W styczniu 2010 zadebiutował z London Symphony Orchestra, z którą nagrał płytę z koncertem Michaela Colina.

Dokonał wielu nagrań archiwalnych, radiowych i telewizyjnych oraz dla wytwórni fonograficznych w kraju i za granicą, które zostały bardzo wysoko ocenione przez krytykę. Jest jurorem międzynarodowych konkursów fletowych. Prowadzi również kursy mistrzowskie w Europie i Azji.

Za wybitne osiągnięcia artystyczne Łukasz Długosz otrzymał stypendia, m.in. Ministra Kultury, Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich, Fundacji J&S Pro Bono Poloniae, Rosenberg-Stiftung, Otto Chelius-Stiftung, Prezydenta miasta Wrocławia, Fundacji Kultury, Fundacji "Daj Szansę", Prezydenta miasta Lublina, Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci i Lions Club Warszawa NIKE. Laureat prestiżowych nagród, m.in Gasteig-Musikpreis, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Zeit-Preis, Deutsche Stiftung Musikleben.

Autor: Anna Iwanicka-Nijakowska, Polskie Centrum Informacji Muzycznej, Związek Kompozytorów Polskich, grudzień 2006, aktualizacja: Małgorzata Kosińska, Polskie Centrum Informacji Muzycznej, Związek Kompozytorów Polskich, czerwiec 2010. Źródło:http://www.culture.pl/baza-muzyka-pelna-tresc/-/eo_event_asset_publisher/eAN5/content/lukasz-dlugosz

LINDSAY DAVIDSON Lindsay Davidson studiował w Reid School of Music na Uniwersytecie w Edynburgu. W historii gry na dudach jest pierwszą osobą na świecie, która ukończyła studia muzyczne w tym kierunku. Program studiów został specjalnie stworzony dla niego. Ukończył również studia podyplomowe na wydziale kompozycji i komputerowej syntezy dźwięku. W 2007 roku uzyskał doktorat w dziedzinie kompozycji. Rozwinął szeroką działalność pedagogiczną i koncertową prowadząc wiele zespołów oraz zakładając szkołę muzyczną, w której wprowadził nowy program i system nauki gry na dudach. Szkoła ta otwarła filie w USA i Australii. Wygrał wiele nagród w konkursach solowych oraz zespołowych. Jednak najważniejszym elementem jego działalności jest komponowanie utworów na dudy i tworzenie takiego repertuaru dla wykonawców, który znalazłby swoje miejsce w tradycji muzyki klasycznej. Lindsay jako kompozytor i wykonawca współpracował i koncertował z wieloma orkiestrami i dyrygentami zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w Polsce: The Royal Scottish National Orchestra, Scottish Chamber Orchestra, z Orkiestrą Kameralną Amadeus (z Agnieszką Duczmal), Jerzym Maksymiukiem, Krzesimirem Dębskim i Janem Jazownikiem; w latach 2000-2002 był solistą Leopolis Chamber Orchestra ze Lwowa. Występował w wielu krajach Europy, w Australii i USA i Wenezueli. Od 1992 roku Lindsay Davidson nosi honorowy tytuł "Clan Piper" (Dudziarza Klanowego), a w latach 1987-2001 był "Town Piper to Linlithgow" czyli honorowym dudziarzem swojego rodzinnego miasta Linlithgow. W 2003 wydał CD zawierającą utwory na dudy z orkiestrą "Philharmonic Bagpipes", w 2007 CD "Celtic Triangle" z utworami na sopran, dudy i harfę.

MAREK STEFAŃSKI należy do grona najbardziej aktywnych artystycznie polskich organistów, również na arenie międzynarodowej.  

Urodzony w roku 1969 w Rzeszowie, ukończył studia w krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie organów prof. Joachima Grubicha, otrzymując w 1994r. dyplom z wyróżnieniem.

Działalność koncertową rozpoczął na początku studiów w Akademii Muzycznej, odbywając dwukrotnie jako organista - solista wraz z Krakowskim Akademickim Chórem "Organum" tournee koncertowe obejmujące większość krajów europejskich.

Zwieńczone sukcesami koncerty podczas międzynarodowych festiwali muzyki sakralnej i organowej oraz uzyskane nagrody (m.in. I nagroda w ramach European Forum d’Art Sacre) otworzyły mu drogę do udziału w większości polskich i zagranicznych festiwali muzyki organowej.

W roku 1996 otrzymał stanowisko organisty krakowskiej Bazyliki Mariackiej. Funkcję tę pełnił etatowo do roku 2007. Obecnie współpracuje na stałe jako organista z Bazyliką Mariacką w Krakowie gdzie oprócz gry organowej podczas uroczystości kościelnych, w ciągu każdego roku wykonuje regularnie recitale organowe w cyklu „Musica sacra”.

Od roku 1999 pracuje w Katedrze Organów Akademii Muzycznej w Krakowie. W roku 2007 obronił w macierzystej uczelni przewód doktorski poświęcony stylom improwizacji w muzyce organowej od XVIII do XX wieku.

W roku 2013, na podstawie rozprawy naukowej oraz monografii płytowej poświęconych muzyce organowej kompozytorów krakowskich II połowy XX wieku, uzyskał w Akademii Muzycznej w Krakowie tytuł doktora habilitowanego .

Marek Stefański wystąpił dotychczas z koncertami w większości krajów Europy, w Ameryce Północnej i Południowej oraz Izraelu. Regularnie zapraszany jest na koncerty do Rosji, gdzie stał się jednym z najbardziej znanych zagranicznych organistów. Stał się zasłużonym propagatorem polskiej muzyki organowej, szczególnie XX wieku, którą wykonuje równolegle ze sztuką improwizacji organowej. Jego udziałem stały się prawykonania utworów współczesnych polskich kompozytorów oraz polskie prawykonania dzieł kompozytorów francuskich , które następnie zarejestrowane zostały jako nagrania archiwalne.

Dokonał także licznych nagrań dla Polskiego Radia, Telewizji Polskiej oraz rozgłośni zagranicznych, jak również nagrań płytowych dla polskich wytwórni fonograficznych "DUX", "Musicon" oraz moskiewskiej "Art Bene".

Po uzyskaniu nominacji do nagrody muzycznej Fryderyk w roku 2006 został członkiem Polskiej Akademii Fonograficznej. Obok solistycznej działalności koncertowej współpracuje z licznymi zespołami chóralnymi oraz wybitnymi wokalistami i instrumentalistami. Za swoją działalność artystyczną otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia. Jest założycielem i dyrektorem artystycznym Festiwalu Muzycznego "Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej w Katedrze i Kościołach Rzeszowa" oraz "Koncertów organowych w Jarosławskim Opactwie".

Na przełomie 2010/2011 wspólnie z Radio Kraków realizował cykl audycji "Antologia Organów Krakowa". Wraz z Radiem Rzeszów archiwizuje i prezentuje na antenie radiowej brzmienie wartościowych organów Podkarpacia.

Źródło: http://www.marekstefanski.pl/

TOMASZ ŚLUSARCZYK ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie adiunkta Benedykta Matusika (dyplom z wyróżnieniem). W trakcie studiów uczestniczył w kursach prowadzonych przez wybitnych trębaczy: Eduarda Tarra i Davida Staffa (Royal Academy of Music). Wielokrotnie uczestniczył w Międzynarodowej Akademii Bachowskiej pod kierunkiem Helmutha Rillinga. W latach 1996-99 był trębaczem orkiestry „Capella Cracoviensis”. Od roku 1998 związany był z Radiową Orkiestrą Symfoniczną w Krakowie, z którą dokonał wielu rejestracji dla Polskiego Radia i Telewizji. Jako muzyk instrumentalista współpracuje z licznymi zespołami w kraju i za granicą: Filharmonią Krakowską, Filharmonią Rzeszowską, Operą Kameralną w Warszawie, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Filharmonią Poznańską oraz „Collegium Vocale Schwabisch Gmünd” (Niemcy) i „The Consort of Twelve” (Wielka Brytania). Od 2005 roku stale współpracuje ze słynną „Orkiestrą XVIII wieku” w Amsterdamie pod dyrekcją Franza Brüggena. Jako solista i kameralista koncertował na wielu festiwalach w Polsce i za granicą, m.in.: Muzyka w Starym Krakowie, Starosądecki Festiwal Muzyki Dawnej, Tynieckie Recitale Organowe, festiwale organowe w Warszawie i Leżajsku, Wexford Opera Festiwal w Irlandii, festiwal organowy w Moskwie, Twerze i Kazaniu. Zapraszany jest do współpracy przez wybitnych solistów: Paula Esswooda, Lary’ego Elama, Davida Staffa, Marka Kudlickiego. Jest wykładowcą w bydgoskiej Akademii Muzycznej, gdzie prowadzi klasę trąbki barokowej.

Źródło: http://ckgdynia.nazwa.pl/mfms/wykonawcy/tomasz-slusarczyk/

ANNA OSIŃSKA jest studentką gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Romana Peruckiego i dr Hanny Dys. Podstawową Szkołę Muzyczną ukończyła w Gołdapi (Mazury), swoją naukę gry na organach kontynuowała w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku. Występowała przed Marszałkiem Sejmu i Ambasadorem Izraela. Współpracowała też z gołdapskim Chórem Konkatedralnym nie tylko jako akompaniatorka czy chórzystka, ale również jako solistka (śpiew). Brała udział w kursach mistrzowskich interpretacji muzyki i improwizacji organowej u m. in. prof. Tomasza Adama Nowaka (Niemcy-Polska), prof. Helmuta Deutscha (Niemcy), prof. Lorenza Ghielmi (Włochy), prof. Angelo Castaldo (Włochy).

Źródło: http://wlaczsienaorgany.pl/index.php?show=wykonawcy&profil=aosinska

KWARTET GDAŃSKI tworzą utalentowani studenci Akademii Muzycznej w Gdańsku, którzy studiując u różnych pedagogów, pod okiem wybitnych kameralistów dr R. Kwiatkowskiego i prof. A. Prabuckiej dokonują syntezy swojej kreatywności. Prymariusz studiujący w klasie prof. K. A. Kulki prowadzi również żywą solową działalność koncertową, grał m.in. z Orkiestrą Kameralną Filharmonii Kaliningradzkiej i Orkiestrą Narodowej Akademii Muzycznej w Kijowie oraz występuje na recitalach w wielu krajach europejskich. Kwartet działa od 2012 r., a już posiada niezwykle bogaty i różnorodny repertuar, od utworów Haydna i Mozarta, przez wielkich romantyków aż do kwartetów H. M. Góreckiego. Młody i dynamiczny skład przekłada się na żywiołowość interpretacji. Kwartet zdobywa pierwsze szlify konkursowe i dopisuje do swego życiorysu coraz liczniejsze występy na festiwalach muzycznych.

ŁUKASZ PERUCKI studiuje w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku pod kierunkiem prof. Konstantego Andrzeja Kulki. W 2011 roku ukończył z wyróżnieniem Szkołę Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, w klasie skrzypiec mgr Anny Wolińskiej. Odnosi sukcesy na wielu konkursach zarówno jako solista jak i kameralista, m.in. zajął II miejsce na 5. Konkursie Wykonawczym Utworów Witolda Lutosławskiego w Warszawie, III miejsce na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Kameralnych Szkół Muzycznych II st. w Warszawie 2011, I miejsce na I Gdyńskim Konkursie Kameralistyki Fortepianowej i I nagrodę na X Makroregionalnych Przesłuchaniach Zespołów Kameralnych w Gdańsku. Był wieloletnim koncertmistrzem orkiestry Szkoły Muzycznej. Jest również stypendystą Centrum Edukacji Artystycznej. Koncertuje w kraju i za granicą (Włochy, Niemcy, Ukraina, Rosja).

www.filharmonia.gda.pl

 

opal copy