Previous następna
Nr 5/2012 ...
Nr 4/2012 ...
Nr 3/2012 ...
Nr 1-2/2012 ...
nr 12/2011 ...
Nr 11/2011 ...
Nr 8-10 ...
Nr 7/2011 ...
Nr 6/2011 ...
Nr 5/2011 ...
Nr 3-4/2011 ...
Nr 1-2/2011 ...
Nr 9/2010 ...
Nr 7-8/2010 ...
Nr 6/2010 ...
Nr 5/2010 ...
Nr 3-4/2010 ...
Nr 1-2/2010 ...
Nr 12/2009 ...
Nr 11/2009 ...
Nr 10/2009 ...
Nr 9/2009 ...
Nr 7-8/2009 ...
Nr 6/2009 ...
Nr 5/2009 ...
NR 3/2009 ...
Nr 2/2009 ...
Nr 1/2009 ...

Eugen Indjic i wernisaż wystawy

Dla wszystkich melomanów, którzy przyjdą 23 listopada 2012 na  koncert Eugena Indjica w ramach festiwalu Gdańska Jesień Pianistyczna, Filharmonia Bałtycka, wspólnie z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku, przygotowała niespodziankę. Wernisaż „Grafika + grafika wystawa nauczycieli i studentów Wydziału Grafiki ASP w Gdańsku”, na który będzie można przyjść tuż po zakończonym koncercie.

C Tumielewicz 1

   Czesław Tumielewicz

Wystawa jest przeglądem dokonań Wydziału Grafiki gdańskiej ASP, zarówno z zakresu grafiki warsztatowej - ‘artystycznej’ jak i użytkowej -‘projektowej’. Na ekspozycji znajdą się prace profesorów poszczególnych katedr, ich asystentów oraz najlepszych studentów. Przedstawimy grafiki wykonane w różnych technikach, m.in.: litografii, serigrafii, akwaforcie, ale również projekty plakatów, okładki i ilustracje książek, systemy identyfikacji wizualnej oraz prace wykonane techniką cyfrową. Wśród prezentowanych prac znajdują się nagradzane wcześniej projekty, m.in. praca prof. Tomasza Bogusławskiego pt: „Migrena” – Srebrny Medal na 22 Biennale Plakatu Polskiego.

 

Wystawie towarzyszyć będzie katalog pt: „Grafika + grafika wystawa nauczycieli i studentów Wydziału Grafiki ASP w Gdańsku”

J Staniszewski

 Jacek Staniszewski

Wystawa jest współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko w ramach promocji projektu pod nazwą: „Zwiększenie dostępu do edukacji artystycznej poprzez poprawę stanu infrastruktury ASP w Gdańsku”. 

C Paszkowski

C. Paszkowski

Wystawę będzie można oglądać w Salonie Gdańskim Polskiej Filharmonii Bałtyckiej do 20 grudnia br.

 

Miejsce: Polska Filharmonia Bałtycka w Gdańsku, ul. Ołowianka 1

Wernisaż: 23 listopada, godz. 20.45, wstęp wolny

K Lademann

K. Lademann 


Wstęp dziekana  Janusza Akermanna

Wydział Grafiki to młoda jednostka organizacyjna Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Ale jestem przekonany i mam nadzieję nie być w tym odosobniony, że stanowimy ważny element pewnej całości, jaką jest kultura i sztuka, nie tylko polska. Nasza praca naukowo-dydaktyczna oraz artystyczna wyznacza nasze miejsce w kulturze Wybrzeża, ale również i kraju.

Szkolnictwo artystyczne, w tym gdańska Akademia, jako społeczność studentów i nauczycieli działa w przekonaniu, że warunkiem dobrej pracy i dobrych efektów dydaktycznych jest wysiłek włożony w formowanie twórczej postawy wobec rzeczywistości.

Wyzwolenie umiejętności zadawania pytań i następnie wspólnego poszukiwania odpowiedzi jest dla nas, zarówno pedagogów, jak i studentów, wyzwaniem i spełnieniem misji polegającej na zdobywaniu wiedzy i doświadczenia. Podstawą relacji między pedagogiem a studentem jest – według nas – nie tylko chęć przekazywania wiedzy, lecz przede wszystkim gotowość do komunikowania się z drugim człowiekiem. Wsłuchiwanie się i otwarcie na wartości ważne dla każdego poszczególnego człowieka. Na jego sukcesy i porażki.

Model kształcenia przyjęty na kierunku grafika jest ściśle powiązany z charakterem dydaktyki w Akademii, czyli zakłada przenikanie się dyscypliny artystycznej, jaką jest grafika, z szeroko pojętą edukacją humanistyczną. Aktywność twórcza i naukowa koncentruje się z jednej strony na zindywidualizowanych przedsięwzięciach twórczych, z drugiej – na teoretycznej, interdyscyplinarnej refleksji.

Każdy pracownik naukowo-dydaktyczny pracujący na Wydziale Grafiki swoją postawą artysty – twórcy, jak również, a może przede wszystkim – postawą pedagoga, który ma nieustający kontakt ze studentami, udowadnia swoje zaangażowanie i pełen profesjonalizm.

Jako Dziekan Wydziału Grafiki ASP w Gdańsku kieruję zespołem pracowników naukowo-dydaktycznych od 2008 roku. Ten niewątpliwy zaszczyt powierzenia mi tak ważnej funkcji przez społeczność akademicką wiąże się z zaufaniem i pełnym przekonaniem, że decyzje, które będę podejmował, będą cechowały rozwaga, prawda i dobro Wydziału. Tymi wartościami się kierowałem i nadal będę się kierował w wyznaczaniu dróg i kierunków rozwoju Wydziału Grafiki. 

Dziekan Wydziału Grafiki  prof. Janusz Akermann

baner

 

 

opal copy