Previous następna
Nr 5/2012 ...
Nr 4/2012 ...
Nr 3/2012 ...
Nr 1-2/2012 ...
nr 12/2011 ...
Nr 11/2011 ...
Nr 8-10 ...
Nr 7/2011 ...
Nr 6/2011 ...
Nr 5/2011 ...
Nr 3-4/2011 ...
Nr 1-2/2011 ...
Nr 9/2010 ...
Nr 7-8/2010 ...
Nr 6/2010 ...
Nr 5/2010 ...
Nr 3-4/2010 ...
Nr 1-2/2010 ...
Nr 12/2009 ...
Nr 11/2009 ...
Nr 10/2009 ...
Nr 9/2009 ...
Nr 7-8/2009 ...
Nr 6/2009 ...
Nr 5/2009 ...
NR 3/2009 ...
Nr 2/2009 ...
Nr 1/2009 ...

Ponad 600 gości na Gali Evening Pracodawców Pomorza

Podczas dorocznej Gali Evening Pracodawców Pomorza, która odbyła się 16 stycznia w gdańskiej AmberExpo, nagrodzono najlepsze firmy w regionie, jak i ich menedżerów za osiągnięcia w 2014 roku. Ludzi realizujących z sukcesem strategię rozwoju i nie zapominających o swoich pracownikach oraz otoczeniu. W imprezie uczestniczyło ponad 600 osób, przedstawicieli lokalnych firm, świata nauki, kultury i mediów. Gościem specjalnym uroczystości była znana aktorka Krystyna Janda.

 

47

 

Otwierający wieczorną imprezę Zbigniew Canowiecki, prezes zarządu Pracodawców Pomorza powiedział: - Główny cel, jaki nam przyświeca, to wyróżnianie i dostrzeganie osiągnięć przedsiębiorców, którzy swoim zaangażowaniem i wyznawanymi standardami mogą świecić przykładem. Firma, to nie tylko miejsce generowania zysku dla właścicieli. To przede wszystkim miejsce pracy dla Pomorzan. Stałe dokształcanie zespołów pracowniczych, wyławianie liderów oraz nacisk na innowacyjność umożliwi nam zbliżenie się do krajów wysoko rozwiniętych. Dlatego osoby i przedsiębiorstwa w swojej działalności baczące na rozwój i potrzeby kadry oraz lokalnego otoczenia nagradzamy i promujemy, stawiając je jako wzór do naśladowania.

29

 

Wśród tegorocznych laureatów konkursu Pomorski Pracodawca Roku znalazły się firmy, które szczególnie wyróżniły się w 2014 roku w zakresie stworzenia odpowiednich warunków pracy dla swoich pracowników, przy jednoczesnym wysokim tempie rozwoju zgodnie z założonymi celami. Tytuł Pomorski Pracodawca Roku 2014 oraz statuetkę otrzymała jedna z czterech firm w każdej kategorii.

Na dwóch dużych ekranach podczas prezentacji wszystkich firm ukazywały się o nich filmowe migawki.

 

88

 

W kategorii małe przedsiębiorstwo zatrudniające do 50 osób laureatami zostały firmy: Biuro Kompleksowej Obsługi Firm J&J s.c., Edoradca sp. z o.o. S.K.A., Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy TEMIS Tadeusz Skajewski i zwycięzca Vivadental sp. z o.o., prezes Violetta Szycik.
Jest to międzynarodowy ośrodek kliniczny, szkoleniowy i naukowo-badawczy oferujący profesjonalne leczenie estetyczne obejmujące zabiegi z zakresu wszystkich dziedzin stomatologii, implantologii stomatologicznej, dermatologii i chirurgii estetycznej twarzy, przy wykorzystaniu najnowszych osiągnięć współczesnej medycyny i zaawansowanych technologii.
Proces leczenia realizowany jest przez zespół lekarzy specjalistów posiadających wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu innowacyjnych metod leczenia i przeprowadzaniu kompleksowej metamorfozy twarzy i uzębienia. Firma oferuje najwyższe standardy terapeutyczne, oparte na najnowszych osiągnięciach nauki. Ściśle współpracuje z Politechniką Gdańską w zakresie badań nad nowymi rozwiązaniami implantologicznymi. Zatrudnienia 35 osób.

 

98

 

W kategorii średnie przedsiębiorstwo zatrudniające do 250 osób laureaci to: Klimawent SA, Mostostal Pomorze SA, Secespol sp. z o.o. oraz zwycięzca Zakład Usług Inżynierskich ELDRO-FL sp. z o.o. prezes Mirosław Eggert.
Firma działa od 1992 roku. To pomorski lider innowacyjnych rozwiązań drogowo-komunikacyjnych, świadczący kompleksowe usługi związane z sygnalizacją drogową. Buduje, kompleksowo modernizuje i całodobowo utrzymuje nowoczesne systemy sygnalizacyjne województwa pomorskiego, na terenie którego zbudował i zmodernizował ponad 300 tego typu instalacji.
Producent m.in. jedynego na rynku animowanego przycisku dla pieszych. Firma wykonuje także wiele prac związanych z przebudową sieci elektroenergetycznych, jak również świadczy usługi w zakresie budowy i modernizacji instalacji telekomunikacyjnych. Zatrudnia 81 osób.

 

105

 

W kategorii duże przedsiębiorstwo zatrudniające powyżej 250 osób laureatami zostały firmy: Grupa GPEC, Szpital Specjalistyczny w Prabutach sp. z o.o., WNS Pomorze sp. z o.o. oraz zwycięzca Prime Food sp. z o.o. z Przechlewa, prezes Paweł Nowak.
Firma powstała w 1999 roku, specjalizuje się w uboju trzody chlewnej oraz produkcji wyrobów mięsnych, np. wędzonek i kiełbas. Dzięki zapewnieniu
najwyższej jakości surowców oraz wprowadzaniu najnowszych rozwiązań technologicznych udało jej się uzyskać wiodącą pozycję w branży. Jako pierwsza w Polsce wprowadziła komputerowy system szacujący zawartość mięsa w tuszy bez ingerencji człowieka AutoFOM oraz najnowocześniejszy system pakowania w technologii MAP. W 2000 roku firma uzyskała pozwolenia eksportowe na rynek Unii Europejskiej. W kolejnych latach uzyskała pozwolenia eksportowe do USA, Korei i Japonii. Produkty firmy dystrybuowane są przez największe sieci handlowe. Zatrudnia 708 osób.

Wręczający nagrody Kazimierz Plocke, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, podziękował szefom wszystkich firm za dobre osiągnięcia w minionym roku, w którym to – jak stwierdził - odnotowano 5 proc. wzrost eksportu produktów rolnych i to pomimo embarga rosyjskiego. Poprzez trudy sięgajcie do gwiazd! -  zaapelował Plocke do pomorskich ludzi biznesu.

134

 

Nagrodę specjalną Złoty Oxer przyznawaną przez Pracodawców Pomorza za wyjątkowe osiągnięcia w 2014 roku otrzymał Zbigniew Ciecholewski, założyciel i prezes firmy "CIECHOLEWSKI WENTYLACJE" sp. z o.o. zatrudniającej obecnie prawie 400 osób.
Prezes Zbigniew Ciecholewski nadal rozwija firmę kierując się swoją ulubioną dewizą: "Kto nie idzie do przodu - ten się cofa".

Pomorski senator Edmund Wittbrodt wygłosił laudację o firmie mówiąc m.in.: Polska obecnie daje się w świecie poznać jako kraj dobrze wykonujący wszelkie zadania. Tego przykładem jest firma Zbigniewa Ciecholewskiego mająca siedzibę w Koźminach, gmina Skarszewy. Firma założona z młodzieńczych marzeń w 1977 roku zajmuje się produkcją oraz wykonaniem instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Produkuje elementy instalacji, takie jak: przewody wentylacyjne, kształtki, nawiewniki, kratki wentylacyjne, okapy, centrale wentylacyjne, nawiewy laminarne i inne. Specjalnością są skomplikowane instalacje przemysłu farmaceutycznego, spożywczego, stoczniowego, a także instalacje w szpitalach, halach, biurach, centrach handlowych i salach widowiskowych. Wielkie statki wycieczkowce mają po 15 km długości instalacji wentylacyjnej wyprodukowanych w Koźminach. Są one też montowane na jachtach miliarderów i w 10 korwetach marynarki wojennej. Aż 70 proc. stanowi eksport do Francji, Niemiec, Szwajcarii, Szwecji. Właściciel firmy na początku zajął się produkcją w małym drewnianym baraku. Motorowerem zawoził gotowe wyroby do odbiorców. Obecnie ma własne centrum badawcze, współpracuje też z Politechniką Gdańską.

 

150

 

Przyznano również wyróżnienia przyznane przez wicepremiera Janusza Piechocińskiego w dowód uznania za przysłużenie się do rozwoju polskiej gospodarki. Otrzymali je Zbigniew Canowiecki i Zbigniew Ciecholewski.

 

108

 

Wieczór muzycznie umiliła śpiewem i grą na skrzypcach Katarzyna Rogalska, wieloletnia członkini miejskiego zespołu Cappella Gedanensis, która promowała utwory ze swojej płyty pt. Tylko Echo, z muzyką skomponowaną przez Henryka Jabłońskiego.

Galę, którą poprowadził red. Piotr Świąc z TVG,  podczas wręczania nagród muzycznie uatrakcyjnił, a następnie znakomicie grał wyjątkowo licznym parom do tańca, Riverboat Ramblers Swing Orchestra z ukraińskim solistą Sergiejem Kriuczkowem (śpiew i trąbka).

 

Wła-49

Fot. Włodzimierz Amerski

opal copy