Previous następna
Nr 5/2012 ...
Nr 4/2012 ...
Nr 3/2012 ...
Nr 1-2/2012 ...
nr 12/2011 ...
Nr 11/2011 ...
Nr 8-10 ...
Nr 7/2011 ...
Nr 6/2011 ...
Nr 5/2011 ...
Nr 3-4/2011 ...
Nr 1-2/2011 ...
Nr 9/2010 ...
Nr 7-8/2010 ...
Nr 6/2010 ...
Nr 5/2010 ...
Nr 3-4/2010 ...
Nr 1-2/2010 ...
Nr 12/2009 ...
Nr 11/2009 ...
Nr 10/2009 ...
Nr 9/2009 ...
Nr 7-8/2009 ...
Nr 6/2009 ...
Nr 5/2009 ...
NR 3/2009 ...
Nr 2/2009 ...
Nr 1/2009 ...

Koncert a capella na Ołowiance 26.01.2013

Bale Gdańskie, organizowane przez Polską Filharmonię Bałtycką mają już swoją tradycję. Publiczność pokochała tę formułę spędzania sobotnich, karnawałowych wieczorów na koncertach w wykonaniu nietuzinkowych artystów oraz  zabawie tanecznej przy dźwiękach grających na żywo zaproszonych zespołów. W tym roku, cykl jest już na półmetku, a gwiazdą najbliższego, IV Balu Gdańskiego będzie polskie wcielenie słynnego na całym świecie zespołu wokalnego „King Singers” – zespół AFFABRE CONCINUI.filimage003


Nazwa affabre wywodzi się z łaciny i oznacza "idealnie współbrzmiąc", co jest artystycznym credo Zespołu. Grupa wykonuje znane utwory a capella. Dużą część repertuaru Affabre Concinui stanowią przeboje rozrywkowe XX w. Świetnie zaaranżowane, wiernie oddają klimat oryginalnych wykonań z lat 50., 60., 70. i entuzjastycznie przyjmowane są przez publiczność podczas koncertów. W swoim dorobku mają także płytę kolędową, polską muzyka ludową i romantyczną. Niedawno nagrali też muzykę do horroru!
AFFABRE to doskonała wizytówka Polski, często zapraszana do reprezentowania jej za granicą. Zespół Affabre koncertował już na Wystawach Światowych EXPO w Sewilli i Hannowerze, podczas Festiwalu Kultury Polskiej na Tajwanie, Tygodniach Kultury Polskiej w Pekinie i Algierze, na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos oraz na koncertach podczas Igrzysk Olimpijskich w Atlancie!

Podczas piątkowego koncertu będzie można usłyszeć wokalną wersję „Zimy” Vivaldiego, ale także energetyczny i pełny słońca przebój z „Króla Lwa” - „The Lion Sleeps Tonight. W repertuarze pojawią się także piękne i nieśmiertelne standardy polskiej i zagranicznej muzyki, takie, jak choćby kompozycje Henryka Warsa: „Już taki jestem zimny drań”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą” czy Chattanoga choo choo Harry Warrena. Będzie także coś dla wielbicieli lat 50 i 60. Wśród przebojów znajdą się: „Don’t be cruel” Ottisa Blackwella, „All my lovig”  duetu Lennon i McCartney, „Rock around the clock” Billa Haley’a czy “Hello, Dolly!” Jerry Hermana. Po koncercie, publiczność tradycyjnie może wziąć udział w zabawie przy dźwiękach muzyki granej na żywo. Istnieje także możliwość kupienia karnetu gastronomicznego przygotowanego w cenie 85 zł /os., który gwarantuje miejsce, balowe menu i obsługę przy karnawałowym stole.

26/01/2013 sobota, 19:00
Sala Koncertowa na Ołowiance

Bilety w cenie 35-80zł Kup bilethttp://www.filharmonia.gda.pl/img/arr.gif

 

PROGRAM:

Antonio Vivaldi  - Cztery Pory Roku – Zima – Cz. II
J. S. Bach   - Badinerie
Gioacchino Rossini  - Duet Kotów
S. Popoli Linda  - The Lion Sleeps Tonight
Fredie Mercure  - Crazy Little Thing Called Love
George Pitney   - Hello Mary Lou
Johny Bragg   - Just Walking In the Rain
Henryk Wars   - Już taki jestem zimny drań
                          - Umówiłem się z nią na dziewiątą
B. R. M. Gibb   - Massachusetts
Harry Warren   - Chattanooga choo choo
Bobby McFerrin  - Don’t Worry, Be Happy
Otis Blackwell  - Don’t Be Cruel
J. Lennon / P. McCartney - All My Loving
Bill Haley   - Rock Around The Clock
Buddy Kaye   - Speedy Gonzales
Jerry Herman   - Hello, Dolly!

 

BACKGROUND:

AFFABRE - The Polish Chamber Singers - zespół wokalny śpiewający a cappella, został założony w 1983r. w Poznaniu. Członkowie Zespołu są wychowankami dwóch znanych poznańskich chórów chłopięco-męskich S.Stuligrosza i J.Kurczewskiego.
Zespół koncertuje w największych ośrodkach kulturalnych kraju (m.in. Warszawa, Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Szczecin, Wrocław), a także poza jego granicami (Algieria, Anglia, Austria, Belgia, Chiny, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Japonia, Korea Płd., Liban, Niemcy, Stany Zjednoczone, Szwajcaria, Tajwan, Turcja, Ukraina, Watykan, Włochy).
Zespół inaugurował Tarnowski Tydzień Talentów (1987), Poznańską Wiosnę Muzyczną (1989), Festiwal Muzyki w Łańcucie (1991), Międzynarodowy Festiwal "Wratislavia Cantans"(1996); występował podczas wielu Festiwali muzycznych w Polsce i za granicą. Był gościem Dni Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu (1997). Wielokrotnie występował podczas Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach. W 1988r. został laureatem Międzynarodowego Konkursu Wokalnego w Gorycji (Włochy) w kategorii zespołów kameralnych, a w 1994 laureatem II nagrody XLII Międzynarodowego Konkursu Wokalnego w Arezzo (Włochy).
W 1987 roku redakcja "Głosu Wielkopolskiego" przyznała Zespołowi medal Młodej Sztuki.
Affabre zarejestrował wiele programów radiowych i telewizyjnych dla stacji polskich i zagranicznych.
W 1991 roku Zespół nagrał pierwszą płytę kompaktową z muzyką polskiego renesansu dla francuskiego dystrybutora Harmonia Mundi, wysoko ocenioną przez krytyków specjalistycznego miesięcznika "Diapason". Od tego momentu powstają kolejne płyty zawierające repertuar zespołu, który obejmuje ponad 300 utworów, począwszy od muzyki renesansu po muzykę współczesną, kolędy polskie i różnych narodów oraz żarty muzyczne i utwory orkiestrowe - ze znakomitą imitacją instrumentów muzycznych. Wśród kompozytorów tego repertuaru znajdują się m.in.: G.P.da Palestrina, B.Pękiel, Wacław z Szamotuł, T.Tallis, Orlando di Lasso, T.Morley, F.Schubert, R.Schumann, F.Chopin, St.Moniuszko, F.Poulenc, K.Penderecki, K.Dębski. 

BALE GDAŃSKIE:

Odbywające się w karnawale Bale Gdańskie stały się stałym punktem początku roku w Filharmonii Bałtyckiej.Bale Gdańskie odbywają się po raz ósmy. Corocznie od pierwszej do ostatniej soboty karnawału Polska Filharmonia Bałtycka proponuje zabawę taneczną, poprzedzoną lekkim  koncertem z obaszaru jazzu, klasyki czy muzyki operowej.  Po koncercie widzowie stają się głównymi bohaterami wydarzenia i w Salonie Gdańskim i bawią się do muzyki granej na żywo przez zaproszonych artystów.

www.filharmonia.gda.pl 

logo filha

 

opal copy