Previous następna
Nr 5/2012 ...
Nr 4/2012 ...
Nr 3/2012 ...
Nr 1-2/2012 ...
nr 12/2011 ...
Nr 11/2011 ...
Nr 8-10 ...
Nr 7/2011 ...
Nr 6/2011 ...
Nr 5/2011 ...
Nr 3-4/2011 ...
Nr 1-2/2011 ...
Nr 9/2010 ...
Nr 7-8/2010 ...
Nr 6/2010 ...
Nr 5/2010 ...
Nr 3-4/2010 ...
Nr 1-2/2010 ...
Nr 12/2009 ...
Nr 11/2009 ...
Nr 10/2009 ...
Nr 9/2009 ...
Nr 7-8/2009 ...
Nr 6/2009 ...
Nr 5/2009 ...
NR 3/2009 ...
Nr 2/2009 ...
Nr 1/2009 ...

„BYĆ KOBIETĄ SUKCESU”

Otwarcie wystawy już w niedzielę 25 bm. o godz. 17.00 w Zaułku Kanapariusza w Oliwie.

Dziś zaprezentujemy kolejne respondentki działające w dziedzinie edukacji (Ludwika Sikorska, Joanna Rześniowiecka, Małgorzata Bąk, Małgorzata Staszewska-Zwara) oraz ochrony zdrowia (Marta Chełmińska, Bogumiła Kiełbratowska, Olga Świdzicka, Magdalena Soliszko ? Frankowska)
A jutro dla odmiany pokażemy mistrzynie FLAMENCO !!!
Ludwika Sikorska copy
LUDWIKA SIKORSKA 

pełnomocnik JM Rektora UG ds. Gdańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku,
Prawdziwym sukcesem jest moim zdaniem połączeniem pracy z pasją. Za swój sukces uważam cudowną reakcję moich drogich słuchaczy. Piękne i miłe słowa wdzięczności za moją pracę.  Ta wciąż powracająca dobra energia, oraz słowa uznania pozwalają mi czuć się kobietą sukcesu.
fot. Sławomir Rompski
Joanna Rześniowiecka
JOANNA RZEŚNIOWIECKA

animatorka i trenerka Odysei Umysłu w V LO w Gdańsku,
Czym jest sukces? Nie ma jednej definicji, dla mnie jest to na pewno poczucie satysfakcji z dobrze wykonanej roboty, przyjemny finał zmęczenia się pracą, uśmiech na twarzach podopiecznych. W kontekście Odysei Umysłu- programu, którym zajmowałam się w "Piątce" od 1997 roku sukces definiuje stwierdzenie jednego z członków drużyny: " Tym razem nie wygraliśmy, ale największą korzyścią stały się przyjaźnie, wspomnienia radosnego mozołu, śmiech, czasem spory i to, że staliśmy się sobie tacy
bliscy!". Sukces to nie zawsze pierwsze miejsce na "pudle", a czasem wręcz doznanie porażki jest paradoksalnie sukcesem, bo ileż się dzięki takiej sytuacji można nauczyć!
Nie czuję się kobietą sukcesu, ponieważ ten frazeologizm generuje od razu celebrytkę z okładki magazynu lub z telewizji. Raczej wolę nie pchać się na afisz, nawet ta decyzja pojawienia się w oliwskim "Panteonie"  nie przyszła mi łatwo. Ale jeśli komuś pomogłam, zainspirowałam go- tu znów wrócę do Odysei- jeśli ktoś wspomina, że w drużynie Rześniowieckiej było fajnie, to znaczy, że nie zmarnowałam swoich talentów i to jest chyba mój...no właśnie- sukces.
fot. Stanisław Składanowski
Małgorzata Bąk
MAŁGORZATA BĄK

nauczycielka w V LO w Oliwie,
Kobieta sukcesu to dla mnie osoba, która umie połączyć życie rodzinne z życiem zawodowym,  ale też pamięta o tym, aby się rozwijać i dąży do wyznaczonych przez siebie celów. Posiada przyjaciół, którym ufa i którzy zawsze pomagają. Myślę, że udało mi się stworzyć kochający się dom : mam dwie wspaniałe córki i kochającego męża z którym się świetnie rozumiemy. Mam również pracę, która przynosi mi dużo satysfakcji i pozwala się rozwijać.  Tak, myślę że w tym sensie osiągnęłam w życiu sukces.
fot. Włodzimierz Babicki
Małgorzata Staszewska-Zwara
MAŁGORZATA STASZEWSKA- ZWARA nauczycielka

Sądzę, że sukces to wynik naszych pasji i możliwości realizowania się w działaniu.
Moją pasją jest łączenie radości aktywnej pracy z młodzieżą z propagowaniem profilaktyki zdrowotnej wśród społeczeństwa, ponieważ nie wszyscy wiedzą co to jest odpowiedzialność zdrowotna i jakie są konsekwencje jej zaniedbywania.
Młodzież ma wielki potencjał i możliwości, ale często trzeba w niej wyzwolić chęć do działania, wskazać kierunek, a przede wszystkim uwierzyć w nią. Myślę, że osiągnęłam sukces, bo zaraziłam pasją grupę młodych ludzi z którymi pracuję, zdołałam wyzwolić  w nich entuzjazm i kreatywność oraz zaszczepić potrzebę angażowania się w działania promujące postawy prozdrowotne wśród lokalnej społeczności. Pod moim kierunkiem zespół uczniów podjął wyzwanie i wziął udział w Ogólnopolskim Programie dla Młodzieży „Mam Haka na Raka”. Celem Programu było zorganizowanie kampanii edukacyjno-informacyjnej mającej na celu upowszechnienie wiedzy i profilaktyki dotyczącej czerniaka złośliwego, najbardziej agresywnego raka skóry, na którego umiera 80% chorych. Młodzi ludzie wkładając ogrom pracy, serca i wysiłku zorganizowali wykłady i happeningi dla mieszkańców, zbiórkę środków dla chorych z Hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza, przeprowadzili akcje edukacyjne i rozdawali przez siebie zaprojektowane ulotki. Praca i zaangażowanie młodzieży wzbudziło duże zainteresowanie ze strony mediów i społeczności lokalnej. Efektem tych działań było zakwalifikowanie się do finału ogólnopolskiego Programu, co oznaczało, że ta młodzież przyczyniła się do znaczącego wzrostu świadomości społecznej dotyczącej korzyści płynących z profilaktyki nowotworowej i budowania zachowań prozdrowotnych zarówno wśród młodych, jak i starszych ludzi.
Marta Chełmińska
MARTA CHEŁMIŃSKA lekarz, naukowiec,
Sukces może mieć wiele znaczeń, ale chyba najczęściej utożsamiany jest z uznaniem na niwie zawodowej. Można także osiągnąć sukces na niwie towarzyskiej, artystycznej, społecznej, finansowej i przede wszystkim rodzinnej. Bez względu na to czego dotyczy powinien być spełnieniem marzeń. Czy uważam się za kobietę sukcesu? Chyba tak. Jestem lekarzem i naukowcem. Mam dwie specjalizacje, doktorat, habilitację i studia podyplomowe. Pracuję w klinice, w której zawsze chciałam pracować. Przewodniczę
lokalnym władzom w towarzystwie naukowym i w jednej z sekcji ogólnopolskich. Jakby nie patrzeć jest to wyraz zaufania Kolegów. Mam grono Przyjaciół i Kolegów wokół siebie. Ale dla mnie największym sukcesem jest moja wspaniała Rodzina i z tego jestem najbardziej dumna,
fot. Wiesław Malicki
Bogumiła Kiełbratowska
BOGUMIŁA KIEŁBRATOWSKA - dr n.med., położna, pedagog, pielęgniarka,
W pracy zawodowej inspiruje mnie nowoczesne położnictwo, które szanuje oczekiwania kobiet i ich bliskich, szczególnie w okresie ciąży i porodu. Cieszy mnie dzielenie się doświadczeniem, wiedzą oraz pasją podczas zajęć ze studentami oraz w szkole rodzenia.  Daje mi to wiele satysfakcji i energii, a możliwość łączenia  pracy naukowej z praktyką zawodową jest dla mnie sukcesem. Ciąża, poród i połóg to naturalne wydarzenia w życiu każdej kobiety, które otacza magiczny czas oczekiwania. Zawód
położnej jest dla mnie nie tylko pracą lecz także powołaniem, pasją jak również strategią na życie.
fot. Bogumiła Piazza-Składanowska
Olga Świdzicka
OLGA ŚWIDZICKA - specjalista ds. Promocji Zdrowia w Szpitalu Dziecięcym im. Macieja Płażyńskiego w Oliwie,
Czy jestem/czuję się kobietą sukcesu ? Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Jeśli miarą sukcesu jest satysfakcja z realizowania się w wybranym zawodzie, praca z chorymi dziećmi, i ich rodzicami, niesienie realnej pomocy, to tak. Jestem kobietą sukcesu. Sukces to dla mnie ciągły proces samodoskonalenia, pokonywania własnych słabości i przeciwności losu, realizowanie stawianych przed sobą celów. To uczucie satysfakcji po kolejnym ciężkim dniu, świadomość, że dałam z siebie wszystko. Świadomość kim tu i teraz jestem.
fot. Wiesław Malicki
Magdalena Soliszko-Frankowska
MAGDALENA SOLISZKO-FRANKOWSKA stomatolog, aktorka
Kobietą sukcesu na pewno się nie czuję...Ale jestem przede wszystkim spełniona w sferze rodzinnej. Mam mądrego męża i trzech wspaniałych synów. W życiu zawodowym (jestem stomatologiem) również czuję możliwość nieustannego rozwoju. Dzięki stabilności rodzinnej i zawodowej, mogę pozwolić sobie czasem na spełnienie w aktorstwie czyli pasji, która daje odskocznię i możliwość naładowania wewnętrznego akumulatora.

opal copy