Previous następna
Nr 5/2012 ...
Nr 4/2012 ...
Nr 3/2012 ...
Nr 1-2/2012 ...
nr 12/2011 ...
Nr 11/2011 ...
Nr 8-10 ...
Nr 7/2011 ...
Nr 6/2011 ...
Nr 5/2011 ...
Nr 3-4/2011 ...
Nr 1-2/2011 ...
Nr 9/2010 ...
Nr 7-8/2010 ...
Nr 6/2010 ...
Nr 5/2010 ...
Nr 3-4/2010 ...
Nr 1-2/2010 ...
Nr 12/2009 ...
Nr 11/2009 ...
Nr 10/2009 ...
Nr 9/2009 ...
Nr 7-8/2009 ...
Nr 6/2009 ...
Nr 5/2009 ...
NR 3/2009 ...
Nr 2/2009 ...
Nr 1/2009 ...

W rytmie tanga na Ołowiankę?

Zapraszamy na III Bal Gdański, który odbędzie się w trzecią sobotę karnawału, 18 stycznia, o godzinie 19:00 na gdańskiej Ołowiance. Zapraszamy melomanów, by oddali się wspaniałym rytmom tanga. Doskonałym dopełnieniem wrażeń słuchowych  będzie prawdziwe Tango Show, pokaz taneczny w wykonaniu mistrzów tanga.

tango amed

III Bal Gdański to niesamowity koncert przedstawiający tango argentyńskie w trzech odsłonach: jako muzykę, taniec i śpiew. Zmysłowy głos Julii Mikołajczak, brawurowa muzyka i namiętny taniec sprawią, że sami staniemy się częścią spektaklu.

W programie usłyszeć będzie można tanga klasyczne, tango nuevo oraz wokalno-instrumentalne przeboje legendarnego argentyńskiego kompozytora Astora Piazzolli a także kompozycje wybitnego francuskiego akordeonisty Richarda Galliano.

Tego dnia na Ołowiance będzie się działo. Pełna energii muzyka, w połączeniu z ognistym, pełnym napięcia tańcem na żywo, zapewni państwu niezapomniane chwile. Zagrają Tres Tangueros, czyli najnowszy projekt Wiesława Prządki, a także Kwartet smyczkowy pod kierunkiem skrzypka argentyńskiego pochodzenia, Christiana Danowicza. Zaśpiewa dla państwa Julia Mikołajczak, wokalistka oraz aktorka kabaretowa. Całość dopełni intrygujący i dynamiczny a zarazem pełen wdzięku i namiętności taniec – tango.

Po koncercie zapraszany na bal w Foyer Filharmonii. Do tańca zagra gościom zespół Riverboat Ramblers Swing Orchestra. W czasie balu dostępny będzie catering (po zakupieniu biletu konsumpcyjnego w cenie 85 zł). Za menu, które już teraz polecamy, odpowiada Restauracja Filharmonia (TUTAJ znajduje się oferta menu wraz z ceną).

Bilety na III Bal Gdański dostępne są w cenach: 45–90 zł w systemie sprzedaży on-line: www.filharmonia.gda.pl, przez platformę sprzedażową: www.bilety24.pl oraz przez aplikacje mobilną na smartfonach. Szczegóły na: www.filharmonia.gda.pl.

 

III Bal Gdański – Tango Show

18/01/2014 sobota, godz.19:00

Sala Koncertowa na Ołowiance

Bilety w cenie 45-90 zł

TRES TANGUEROS w składzie:
Wiesław Prządka 
bandoneon, akordeon
Rafał Karasiewicz 
fortepian
Zbigniew Wrombel 
kontrabas

KWARTET SMYCZKOWY pod kierunkiem Christiana Danowicza
Christian Danowicz 
I skrzypce
Aleksandra Bugaj 
II skrzypce
Michał Micker 
altówka
Marcin Misiak wiolonczela

Julia Mikołajczak śpiew

Krzysztof Dąbrowski prowadzenieDwie pary taneczne Ania i Marcin Sieprawscy oraz Katarzyna Celińska i Michał Gabryś, Kraków

BACKGROUND

TRES TANGUEROS Najnowszy projekt Wiesława Prządki – TRES TANGUEROS – powstał z miłości do muzyki, a szczególnie do tanga. Zespół tworzy trzech utalentowanych i doświadczonych muzyków, którzy swoim kunsztem artystycznym w doskonały sposób pokazują różne oblicza tanga. Fundamentem repertuaru tego projektu jest muzyka największego mistrza tanga, Astora Piazzolli. Oprócz brawurowo wykonanych targ argentyńskich, będziemy mogli jeszcze usłyszeć kompozycje wybitnego francuskiego akordeonisty Richarda Galliano.

Wiesław Prządka Absolwent Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie akordeonu profesora Henryka Krzemińskiego. Jeden z najwybitniejszych polskich akordeonistów i bandoneonistów. Laureat I nagrody Międzynarodowego Konkursu Zespołów Kameralnych w Paryżu. Twórca i kierownik artystyczny wielu zespołów i projektów muzycznych m.in.: MUSETTE QUARTET, NEW MUSETTE QUARTET, GIPSY SWING, TRES TANGUEROS. Sam zwykł mawiać, że urodził się po to aby grać na akordeonie. Zakochany w muzyce francuskiej artysta, któremu w duszy rozbrzmiewa namiętne tango. Ta muzyka doprowadziła go do kolejnego odkrycia – BANDONEONU, instrumentu charakterystycznego dla tanga. Jak dotąd jest jedynym bandoneonistą w Polsce koncertującym na bando neonie diatonicznym. Grając tango, a szczególnie muzykę dziś bardzo popularnego Astora Piazzolli, współpracuje z międzynarodowym zespołem Distango. Brał udział w spektaklu „Tango Piazzolla” wystawianym na deskach Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. W 2009 r. przyczynił się także do reaktywacji krakowskiego zespołu Hot Swing z którym nagrał płytę i jest jego członkiem. Szerokie horyzonty muzyczne Wiesława Prządki owocują współpracą z największymi postaciami sceny muzycznej – Hanną Banaszak, Grażyną Brodzińską, Waldemarem Malickim, Zbigniewem Wodeckim, Jackiem Wójcickim, Bohdanem Jarmołowiczem, Zbigniewem Górnym, Justyną Szafran, Tomaszem Tomaszewskim, Richardem Galliano, Krzysztofem Jakowiczem, Filipem Wojciechowskim, Jose Juniorem Mossalinim, Izydorem Leitingerem i in. Wirtuoz, któremu zawdzięczamy triumfalny powrót akordeonu jako instrumentu solowego na sceny filharmonii, jak również rozpropagowanie w Polsce stylu musette i new musette. To on udowodnił, że akordeon może z powodzeniem wkomponować się w najróżniejsze style muzyczne jak swing, jazz, latino itd.

Jako wszechstronny artysta koncertuje na estradach całej Europy, a także Stanach Zjednoczonych. Dokonał szeregu nagrań dla rozgłośni radiowych i telewizyjnych w Polsce, Szwecji, Niemczech, Holandii, Francji, Danii, Belgii, Włoszech. Ma na swoim koncie wiele płyt nagranych z własnym zespołem New Musette Quartet, z zespołem Hot Swing, New Tango Bridge, oraz wybitnymi wokalistami i orkiestrami. Dziś uważany jest za jednego z najwybitniejszych akordeonistów i bandoneonistów w Polsce.

Julia Mikołajczak

Wokalistka, aktorka kabaretowa. Od kilku lat jest stałym ogniwem Kabareciarni Zenona Laskowika. Grała także w kabarecie ADIN. Dzięki tej współpracy posiada  własny repertuar stworzony z piosenek pisanych specjalnie dla niej. Wydała swój debiutancki album zatytułowany „Jestem tego warta” (marzec 2011). To w czym także czuje się dobrze to klasyczna piosenka francuska (śpiewana w oryginale i po polsku z repertuaru: Edith Piaf, Juliette Greco, Dalidy, Charlesa Aznavoura, Georgesa Brassensa i innych…), to interpretacje piosenek dawnych gwiazd kabaretu (polskich i europejskich: Marleny Dietrich, Hanki Ordonówny i innych…) oraz szeroko rozumiana tzw. „piosenka z tekstem”(piosenki m. in. Agnieszki Osieckiej, Wandy Warskiej).

Ważniejsze nagrody to:

Nagroda Publiczności oraz III miejsce na 30 Przeglądzie Piosenki Aktorskiej, Wrocław 2009,

Grand Prix XIX Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Francuskiej, Lubin 2002,

II nagroda na 41Studenckim Festiwalu Piosenki, Kraków 2005.

Anna i Marcin Sieprawscy Tancerze, choreografowie i nauczyciele tanga argentyńskiego - jedna z najlepszych par tanecznych w Polsce.

W ich tańcu jest delikatność i subtelność tanga , ale i jego gwałtowność. Pozostając w doskonałej harmonii z muzyką, wydobywają z niej najdrobniejsze odcienie i detale. Ich pełna emocji, porywająca energią interpretacja sceniczna dostarcza widzom niezapomnianych wrażeń.

Tańczą razem od 2005 roku. Występują w spektaklach tanecznych, na pokazach i koncertach tanga. Są również cenionymi instruktorami, prowadzą szkołę tanga (tango.krakow.pl).

Stale współpracują przy wielu imprezach promujących tango w Krakowie, m.in.
• Tango dla Mrożka - poprowadzenie wielkiej lekcji tanga dla krakowian z okazji 80. urodzin S. Mrożka (2010),
• spektakl Tango Piazzolla w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie (2007),
• Dzień Argentyński w Krakowie (2011),
• Dni Piazzolli w Krakowie (2007),
• Stałe milongi w Krakowie (klub Masada, Altana Muzyczna na Plantach).

opal copy