NR 3/2009 ...
Nr 2/2009 ...
Nr 1/2009 ...

Uhonorowanie Henryka Urtnowskiego

W sobotę 24 maja o godzinie 9.50 na Targu Węglowym, tuż przed rozpoczęciem „Rodzinnego Biegu Gdańszczan”, Paweł Adamowicz uhonoruje Medalem Prezydenta Miasta Gdańska 76-letniego gdańszczanina Henryka Urtnowskiego – biegacza, Wicemistrza Świata na 3000 metrów i halowego mistrza Polski!

Pan Henryk Urtnowski podczas halowych mistrzostw świata w lekkoatletyce weteranów zdobył w Budapeszcie srebrny medal w biegu na 3000 metrów. Uzyskał czas 12.41,29, czym poprawił swój rekord Polski o prawie 50 sekund! Najlepsi na świecie zawodowcy pokonują ten dystans w czasie ponad 8 minut.
W swoim drugim starcie, w półmaratonie (21 km), zajął czwarte miejsce, tracąc brązowy medal na ostatnim okrążeniu. Osiągnął czas 1 godzina 45 minut i przegrał z trzecim w klasyfikacji Niemcem Hansem-Georgiem Schmidtem zaledwie o 5,5 sekundy!

W lutym 2014 roku Pan Henryk został halowym mistrzem Polski w swojej kategorii wiekowej na 1000 m z czasem 3.51,82 oraz na 3000 m – 13.30,97.