Previous następna
Nr 5/2012 ...
Nr 4/2012 ...
Nr 3/2012 ...
Nr 1-2/2012 ...
nr 12/2011 ...
Nr 11/2011 ...
Nr 8-10 ...
Nr 7/2011 ...
Nr 6/2011 ...
Nr 5/2011 ...
Nr 3-4/2011 ...
Nr 1-2/2011 ...
Nr 9/2010 ...
Nr 7-8/2010 ...
Nr 6/2010 ...
Nr 5/2010 ...
Nr 3-4/2010 ...
Nr 1-2/2010 ...
Nr 12/2009 ...
Nr 11/2009 ...
Nr 10/2009 ...
Nr 9/2009 ...
Nr 7-8/2009 ...
Nr 6/2009 ...
Nr 5/2009 ...
NR 3/2009 ...
Nr 2/2009 ...
Nr 1/2009 ...

Instytut Kultury Miejskiej otwiera Laboratorium dźwięku dla młodzieży

Jak stworzyć własne studio nagrań za pomocą laptopa, urządzeń mobilnych i aplikacji? Instytut Kultury Miejskiej zaprasza młodzież w wieku 14-18 lat, która chce nauczyć się realizacji nagrań muzycznych w warunkach domowych, na zajęcia do Laboratorium dźwięku. Warsztaty, na których każdy zrealizuje autorski projekt poprowadzi Sebastian Bednarek, a odbywać się będą raz lub dwa razy w tygodniu od 12 listopada do 2 grudnia. Wstęp na warsztaty jest wolny, liczba miejsc ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy (do 9 listopada) na mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Logo

Warsztaty w sposób nowatorski będą pokazywały wykorzystanie dostępnych dla każdego narzędzi - laptopa, urządzeń mobilnych i aplikacji w celu wykreowaniu własnych pomysłów. W domowym studiu nagrań można stworzyć przeróżne projekty dźwiękowe, które łączą się z innymi dziedzinami twórczymi np. wideo, zdjęciami czy grami komputerowymi. Podczas pięciu spotkań uczestnicy i uczestniczki nauczą się korzystania z programów Ableton Live, Garage Band i Audicity oraz oprogramowania służącego do edycji dźwięku czy edycji video w kontekście realizacji ścieżek dźwiękowych do filmów czy animacji. Zapoznają się także z pracą mikserów analogowych oraz sposobami kontroli oprogramowania za pomocą kontrolerów midi. Zakończeniem warsztatów będzie mikro koncert – prezentacja powstałych prac, słuchowisk, instalacji dźwiękowych.

Warsztaty muzyczne 2

- Warsztaty mają również na celu zbudowanie wspólnej grupy osób pasjonujących się dźwiękiem i chcących odkryć odmienne sposoby myślenia o nim i jego wytwarzania. Będzie to rodzaj laboratorium dźwiękowego - swoisty departament do spraw dźwięku – mówi Sebastian Bednarek.

 

Laboratorium dźwięku - cykl spotkań przybliżający tworzenie muzyki za pomocą laptopa i kilku pomocnych urządzeń.

Warsztaty muzyczne 3

 

Wszystkie zajęcia odbywają się w Instytucie Kultury Miejskiej przy ul. Długi Targ 39/40 w godz. 16.30 – 20.30 w sali 108 na pierwszym piętrze. Wstęp wolny, obowiązują zapisy do 9 listopada pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

12 listopada (środa) - "Otwieramy" uszy czyli jak słuchać, jak nagrywać jak przetwarzać. Wstęp do technik nagraniowych.

 

18 listopada (wtorek) - Budujemy własny set-up czyli  jak tworzyć formy muzyczne za pomocą nowych technologii.

 

24 listopada (poniedziałek) - Efekty dźwiękowe, wirtualne instrumenty czyli o laptopie, programach, tabletach i aplikacjach.

 

25 listopada (wtorek) - Kroimy, lepimy, mieszamy, gramy czyli o  sztuce remiksu improwizacji muzycznej.

 

2 grudnia (wtorek) - Koncert podsumowujący i prezentacja projektów autorskich  stworzonych przez uczestników i uczestniczki warsztatów.

Warsztaty muzyczne

Warsztaty poprowadzi Sebastian Bednarek - z wykształcenia pedagog, z pasji prowadzący warsztaty z obszaru oprogramowania muzycznego, robotyki i wszelkiego rodzaju form dźwiękowych opartych na użyciu nowych technologii. Głęboko przekonany, że metoda warsztatowa to sposób na uwrażliwianie i odkrywanie świata przez dzieci i młodzież. Pasjonat odkrywania zjawisk oczywistych i tych „nieco” bardziej ukrytych. Prowadzi także różnorodne zajęcia związane z produkcją muzyczną, aranżacją i kompozycją z zastosowanie laptopa i urządzeń peryferyjnych do stworzenia „domowego studia nagrań”. Jako twórca specjalizuje się w improwizowanych formach muzycznych, tworzeniu na żywo za pomocą oprogramowania Ableton Live i Logic Pro korzystając z nowoczesnych urządzeń mobilnych i laptopa. Proponuje swojego rodzaju nowoczesne, alternatywne lekcje muzyki, które posługują się językiem współczesnym i korzystają z całej gamy technologicznych udogodnień wprowadzające w sposób pełny i innowacyjny w tajniki tworzenia muzyki w XXI wieku. Przemawia do uczestników ich językiem, przy użyciu ich „narzędzi”. Zrealizował warsztaty m.in. dla Inkubatora Przedsiębiorczości w Gdańsku, Kolonii Artystów, tuBazy z Gdyni, Muzeum Emigracji.

opal copy