Previous następna
Nr 5/2012 ...
Nr 4/2012 ...
Nr 3/2012 ...
Nr 1-2/2012 ...
nr 12/2011 ...
Nr 11/2011 ...
Nr 8-10 ...
Nr 7/2011 ...
Nr 6/2011 ...
Nr 5/2011 ...
Nr 3-4/2011 ...
Nr 1-2/2011 ...
Nr 9/2010 ...
Nr 7-8/2010 ...
Nr 6/2010 ...
Nr 5/2010 ...
Nr 3-4/2010 ...
Nr 1-2/2010 ...
Nr 12/2009 ...
Nr 11/2009 ...
Nr 10/2009 ...
Nr 9/2009 ...
Nr 7-8/2009 ...
Nr 6/2009 ...
Nr 5/2009 ...
NR 3/2009 ...
Nr 2/2009 ...
Nr 1/2009 ...

MOVO otwiera pierwsze biuro w Polsce oraz inauguruje projekt Openflow w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym

Otwarcie oddziału firmy MOVO w Gdańsku stanowi polsko-duńską odpowiedź na narastające potrzeby automatyzacji procesów biznesowych i administracyjnych. MOVO Sp. z o.o. powstała jako efektywne połączenie polskiego potencjału informatycznego z duńską jakością i kulturą organizacyjną. Firma koncentruje się przede wszystkim na rozwoju kompleksowej platformy Openflow służącej do zarządzania procesami biznesowymi i administracyjnymi.

154

Openflow stanowi elastyczne narzędzie do modelowania najbardziej wymagających procesów biznesowych. Ten wydajny pakiet narzędzi pozwala zwiększyć efektywność organizacji kilkukrotnie, poprawiając maksymalnie każdy parametr: wydajność pracy, oszczędność czasu, usprawnienie komunikacji, zarządzanie informacją itp. Dodatkowo system jest elastyczny i otwarty na nieograniczone rozszerzanie funkcjonalności, dzięki czemu może być wdrożony praktycznie w każdej organizacji. Narzędzie jest stale rozwijane i unowocześniane, dzięki czemu klienci z każdym nowym wdrożeniem uzyskują dostęp do pojawiających się nowych aktualizacji.

Potwierdzeniem jakości i profesjonalizmu jest m.in. przejście restrykcyjnych testów
i zakwalifikowanie produktu Openflow do Duńskiego Parku Naukowo-Technologicznego – Founders House (http://foundershouse.dk/), co otworzyło firmie MOVO drogę do światowego rynku inwestycyjnego.

Do tej pory Openflow został wdrożony m.in. w duńskiej Fundacji Rozwoju Technologii Wodnych, koncernie energetycznym TREFOR A/S, Fundacji REALDANIA, Fundacji Banku Spar Nord, ale prawdziwym sukcesem stało się wdrożenie platformy w Urzędzie Miasta Kopenhagi.

Duński Fundusz Rozwoju Technologii Wodnych do zreformowania swojej działalności potrzebował elastycznego i prostego narzędzia informatycznego, pozwalającego całkowicie zrezygnować z tradycyjnej formy papierowego obiegu dokumentów. Openflow w tej roli sprawdził się doskonale. Dał pracownikom możliwość pełnej kontroli informacji, wykluczył dezorganizację pracy i całkowicie wyeliminował czas, który tracono na uciążliwe poszukiwania zagubionych dokumentów – podsumował Thomas Ottosen, z Co-Founder & Partner Openflow.

Przeprowadzone badania w instytucjach powdrożeniowych wykazały, że dzięki implementacji Openflow o 85 proc. wzrosła wydajności pracy, wygenerowano 75 proc. oszczędności czasu i w 69 proc. uzyskano lepszy podgląd procesu aplikacyjnego. Jednocześnie około 66 proc. pracowników z zadowoleniem przyznało, że praca staje się bardziej przejrzysta i dokładna, a 63 proc. z nich stwierdziło z zaskoczeniem, że używa mniej czasu na gromadzenie dodatkowych informacji.

Jednym z projektów realizowanych przez firmę MOVO na terenie Polski jest nowoczesna platforma do kupna energii elektrycznej ePower (www.epower.pl).  Na potrzeby realizacji projektu zbudowano kolejne moduły systemu między innymi: CRM działający w połączeniu z centralą telefoniczną Datera Call-eX. Aktualnie programiści kończą pracę nad modułem HR, który zostanie zaimplementowany w duńskiej firmie IMERCO A/S.

Firma duńska wybrała Gdańsk ponieważ nasze miasto oferuje najlepsze warunki dla firm z branży IT. Na nowe biuro wybrano Gdański Park Naukowo-Technologiczny, który stanowi jeden z największych ośrodków IT w Trójmieście.  Ponadto, Miasto Gdańsk jest doskonale skomunikowane połączeniami lotniczymi z Danią. Ogromną korzyścią jest wysoko rozwinięty rynek kadry pracowniczej, ekspertów i specjalistów z dziedziny programowania, analizy oraz zarządzania projektami.

- Jestem ogromnie wdzięczny za otrzymane wsparcie od władz Miasta Gdańska, InvestGDA oraz Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Wybór Gdańska nie był przypadkowy. Braliśmy pod uwagę między innymi wysoki potencjał miasta w postaci wykwalifikowanych specjalistów z branży IT – dodał Michał Skowroński, prezes MOVO, Founder & Partner Openflow.

Od samego początku inwestycja wspierana jest przez Gdańską Agencję Rozwoju Gospodarczego (InvestGDA), działającą w ramach inicjatywy Invest in Pomerania oraz Gdański Park Naukowo-Technologiczny.

- Inwestycja firmy Movo dowodzi, że Trójmiasto jest liczącym się graczem w branżach BPO/SSC oraz IT. Co więcej, jest to kolejny wspierany przez inicjatywę Invest in Pomerania projekt, który jednoznacznie wskazuje na kluczowy dla nas rynek w kontekście przyciągania bezpośrednich inwestycji zagranicznych –państwa nordyckie – komentuje Ryszard Świlski, Wicemarszałek Województwa Pomorskiego.

Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z obecności nowego inwestora w Gdańsku. Inwestycja firmy MOVO to dowód na to, że zarówno Gdańsk, jak i cały region oferuje dogodne warunki dla inwestycji z sektora wysokich technologii. Poza tym, dzięki takim inwestycjom jak MOVO powstają nowe atrakcyjne miejsca pracy oraz szansa na rozwój zawodowy dla specjalistów z całego regionu – dodaje Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Gdańska

W związku z planowanym poszerzeniem działalności, w tym rozbudową platformy Openflow, powstaną nowe i trwałe miejsca pracy. Firma MOVO pragnie inwestować w młodych i zdolnych pracowników, którzy chcą wywierać wpływ na rzeczywistość i poszukują zawodowej satysfakcji. W perspektywie trzech kolejnych lat firma przewiduje utworzyć w Gdańsku do 50 miejsc pracy.

Wła-49, źródło: Barbara Merchel – Czech, Kierownik Działu Promocji Agencji Rozwoju Pomorza S.A

opal copy