Wybory do gdańskich Rad Dzielnic: ostatnie dni na zgłaszanie kandydatów na radnych !
22 marca 2015 r. wybierzemy naszych dzielnicowych reprezentantów. Zostały ostatnie dni na zgłoszenia kandydatów na radnych w 30 okręgach wyborczych. 20 lutego o godz. 24.00 upływa termin składania dokumentów.
KALENDARZ WYBORCZY:
- 20 lutego 2015 r. o godz. 24.00 upływa termin zgłaszanie Miejskiej Komisji ds. Wyborów w Jednostkach Pomocniczych w Gdańsku kandydatów na radnych;
- do 25 lutego 2015 r. zarejestrowani kandydaci na radnych mogą zgłaszać Miejskiej Komisji ds. Wyborów w Jednostkach Pomocniczych w Gdańsku kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych.
Wszelkie informacje oraz niezbędne druki dostępne są:
- w Urzędzie Miejskim w Gdańsku, ul. Nowe Ogrody 8/12, w pok. 215 i 213,
tel. (58) 323–62–15, 323–62–13, 323-62-93,
- na stronie Miasta pod adresem: http://www.gdansk.pl/bip/wybory,2006.html,
- za pośrednictwem poczty e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
Na stronie internetowej znajduje się bieżące zestawienie zgłoszonych kandydatów na radnych w poszczególnych dzielnicach – obecnie wg stanu na 17 lutego br. godz. 15.00.
REJESTRACJA KANDYDATÓW NA RADNYCH DO RAD DZIELNIC – stan na 17 lutego 2015 r. godz. 15.00 (tabela poniżej)
Numer okręgu |
Granica okręgu | Liczba radnych wybieranych w okręgu | Wpisani – stan na17 lutego | Zgłoszeni 17 lutego |
1 | Brzeźno | 15 | 2 | |
2 | Nowy Port | 15 | 3 | |
3 | Letnica | 15 | 1 | 1 |
4 | Stogi | 15 | 2 | |
5 | Przeróbka | 15 | ||
6 | Krakowiec-Górki Zachodnie | 15 | 16 | |
7 | Wyspa Sobieszewska | 15 | 2 | |
8 | Rudniki | 15 | 17 | |
9 | Olszynka | 15 | 7 | |
10 | Orunia-Św. Wojciech-Lipce | 15 | 2 | |
11 | Śródmieście | 21 | ||
12 | Ujeścisko-Łostowice | 21 | 2 | |
13 | Chełm | 21 | 9 | |
14 | Jasień | 15 | 16 | |
15 | Wzgórze Mickiewicza | 15 | 17 | |
16 | Siedlce | 15 | 3 | |
17 | Piecki-Migowo | 21 | 5 | |
18 | Aniołki | 15 | 3 | |
19 | Młyniska | 15 | ||
20 | Brętowo | 15 | 4 | |
21 | Wrzeszcz Górny | 21 | ||
22 | Wrzeszcz Dolny | 21 | 2 | |
23 | Strzyża | 15 | 7 | |
24 | Zaspa Młyniec | 15 | 2 | |
25 | Kokoszki | 15 | 7 | |
26 | Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia | 15 | 12 | |
27 | Oliwa | 15 | 3 | |
28 | VII Dwór | 15 | 11 | |
29 | Osowa | 15 | 7 | |
30 | Przymorze Małe | 15 |
RAZEM: 145
SKŁAD MIEJSKIEJ KOMISJI DS. WYBORÓW W JEDNOSTKACH POMOCNICZYCH W GDAŃSKU
powołanej Uchwałą Nr LXII/847/98 Rady Miasta Gdańska z dnia 16 czerwca 1998 r. w sprawie powołania Miejskiej Komisji ds. Wyborów w Jednostkach Pomocniczych w Gdańsku i ustalenia jej Regulaminu, zmienionej uchwałami: Nr XXV/735/2000 z dnia 6 lipca 2000 roku, Nr VII/169/2003 z dnia 27 marca 2003 roku, Nr V/35/06 z dnia 21 grudnia 2006 roku, Nr XXIII/613/08 z dnia 29 maja 2008 roku.
Lp. |
Imię i nazwisko |
Funkcja w Miejskiej Komisji |
1. |
Alicja Bielińska – Łoza |
Przewodniczący Komisji |
2. |
Kazimiera Szczypińska |
Zastępca Przewodniczącego Komisji |
3. |
Wioleta Gaczoł |
Sekretarz Komisji |
4. |
Teresa Kleger – Rudomino |
Członek Komisji |
5. |
Wojciech Mikołajewski |
Członek Komisji |
6. |
Teresa Blacharska |
Członek Komisji |
7. |
Krystyna Żochowska |
Członek Komisji |
8. |
Piotr Spyra |
Członek Komisji |
Zarządzenia dotyczące wyborów znajdują się tutaj:
http://www.gdansk.pl/bip/subpages/akty_prawne/pliki/2015/PMG_2015_7_58.pdf
http://www.gdansk.pl/bip/prawo-lokalne?posiedzenie=&numer=147&rok=15&tytul=&Typ=P&data=&Start=0