Wybory do gdańskich Rad Dzielnic: ostatnie godziny przyjmowania zgłoszeń!
22 marca 2015 r. wybierzemy naszych dzielnicowych reprezentantów z 30 okręgów wyborczych. Termin składania dokumentów upływa dziś 20 lutego o godz. 24.00. Jutro odbędzie się posiedzenie miejskiej komisji wyborczej. Chętnych dziennikarzy zapraszamy na godz. 12.30 do Urzędu Miejskiego w Gdańsku w celu uzyskania najbardziej aktualnych informacji na temat wyborów.
Poniżej przedstawiamy bieżące zestawienie zgłoszonych kandydatów na radnych w poszczególnych dzielnicach – stan na 19 lutego 2015 r. godz. 14.25:
Numer
|
Granica okręgu |
Liczba radnych wybieranych w okręgu |
Wpisani – stan na 18 lutego |
1 |
Brzeźno |
15 |
12 |
2 |
Nowy Port |
15 |
5 |
3 |
Letnica |
15 |
2 |
4 |
Stogi |
15 |
3 |
5 |
Przeróbka |
15 |
20 |
6 |
Krakowiec- Górki Zachodnie |
15 |
16 |
7 |
Wyspa Sobieszewska |
15 |
5 |
8 |
Rudniki |
15 |
17 |
9 |
Olszynka |
15 |
19 |
10 |
Orunia-Św. Wojciech-Lipce |
15 |
14 |
11 |
Śródmieście |
21 |
7 |
12 |
Ujeścisko-Łostowice |
21 |
19 |
13 |
Chełm |
21 |
16 |
14 |
Jasień |
15 |
18 |
15 |
Wzgórze Mickiewicza |
15 |
17 |
16 |
Siedlce |
15 |
6 |
17 |
Piecki-Migowo |
21 |
9 |
18 |
Aniołki |
15 |
5 |
19 |
Młyniska |
15 |
|
20 |
Brętowo |
15 |
8 |
21 |
Wrzeszcz Górny |
21 |
7 |
22 |
Wrzeszcz Dolny |
21 |
13 |
23 |
Strzyża |
15 |
13 |
24 |
Zaspa Młyniec |
15 |
15 |
25 |
Kokoszki |
15 |
14 |
26 |
Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia |
15 |
12 |
27 |
Oliwa |
15 |
10 |
28 |
VII Dwór |
15 |
14 |
29 |
Osowa |
15 |
11 |
30 |
Przymorze Małe |
15 |
17 |
KALENDARZ WYBORCZY:
- 20 lutego 2015 r. o godz. 24.00 upływa termin zgłaszanie Miejskiej Komisji ds. Wyborów w Jednostkach Pomocniczych w Gdańsku kandydatów na radnych;
- do 25 lutego 2015 r. zarejestrowani kandydaci na radnych mogą zgłaszać Miejskiej Komisji ds. Wyborów w Jednostkach Pomocniczych w Gdańsku kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych.
Wszelkie informacje oraz niezbędne druki dostępne są:
- w Urzędzie Miejskim w Gdańsku, ul. Nowe Ogrody 8/12, w pok. 215 i 213,
tel. (58) 323–62–15, 323–62–13, 323-62-93,
- na stronie Miasta pod adresem: http://www.gdansk.pl/bip/wybory,2006.html,
- za pośrednictwem poczty e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
SKŁAD MIEJSKIEJ KOMISJI DS. WYBORÓW W JEDNOSTKACH POMOCNICZYCH W GDAŃSKU
powołanej Uchwałą Nr LXII/847/98 Rady Miasta Gdańska z dnia 16 czerwca 1998 r. w sprawie powołania Miejskiej Komisji ds. Wyborów w Jednostkach Pomocniczych w Gdańsku i ustalenia jej Regulaminu, zmienionej uchwałami: Nr XXV/735/2000 z dnia 6 lipca 2000 roku, Nr VII/169/2003 z dnia 27 marca 2003 roku, Nr V/35/06 z dnia 21 grudnia 2006 roku, Nr XXIII/613/08 z dnia 29 maja 2008 roku.
Lp. |
Imię i nazwisko |
Funkcja w Miejskiej Komisji |
1. |
Alicja Bielińska – Łoza |
Przewodniczący Komisji |
2. |
Kazimiera Szczypińska |
Zastępca Przewodniczącego Komisji |
3. |
Wioleta Gaczoł |
Sekretarz Komisji |
4. |
Teresa Kleger – Rudomino |
Członek Komisji |
5. |
Wojciech Mikołajewski |
Członek Komisji |
6. |
Teresa Blacharska |
Członek Komisji |
7. |
Krystyna Żochowska |
Członek Komisji |
8. |
Piotr Spyra |
Członek Komisji |
Zarządzenia dotyczące wyborów znajdują się tutaj:
http://www.gdansk.pl/bip/subpages/akty_prawne/pliki/2015/PMG_2015_7_58.pdf
http://www.gdansk.pl/bip/prawo-lokalne?posiedzenie=&numer=147&rok=15&tytul=&Typ=P&data=&Start=0