Previous następna
Nr 5/2012 ...
Nr 4/2012 ...
Nr 3/2012 ...
Nr 1-2/2012 ...
nr 12/2011 ...
Nr 11/2011 ...
Nr 8-10 ...
Nr 7/2011 ...
Nr 6/2011 ...
Nr 5/2011 ...
Nr 3-4/2011 ...
Nr 1-2/2011 ...
Nr 9/2010 ...
Nr 7-8/2010 ...
Nr 6/2010 ...
Nr 5/2010 ...
Nr 3-4/2010 ...
Nr 1-2/2010 ...
Nr 12/2009 ...
Nr 11/2009 ...
Nr 10/2009 ...
Nr 9/2009 ...
Nr 7-8/2009 ...
Nr 6/2009 ...
Nr 5/2009 ...
NR 3/2009 ...
Nr 2/2009 ...
Nr 1/2009 ...

Mouse on Mars - legenda muzyki elektronicznej - 26 kwietnia w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.

KWIECIEŃ / MAJ w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

 

1

MOUSE ON MARS 

26 kwietnia, 21:00

w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim


Legenda muzyki elektronicznej wystąpi w 
GTS w ramach 9 IN OUT Festival, koncert jest współorganizowany przez Gdański Teatr Szekspirowskim i CSW Łaźnia.Mouse on Mars to jeden z niewielu zespołów elektronicznych, które oparły się próbie czasu. Konsekwentnie unikając zaszufladkowania, przenieśli elektronikę na zupełnie nowy poziom przy pomocy destrukcji dźwięku, fragmentarycznych melodii i głębokiej nienawiści do konformizmu. Przez blisko dwadzieścia lat Andi Toma i Jan St. Werner ciężko pracowali nad rozgrzanymi konsoletami, starając się stworzyć nowy muzyczny język – a gdy tylko im się to udawało, natychmiast zniekształcali go na tysiąc i jeden sposobów.BILETY: 35 zł

 

2

 

Dzień wcześniej, 25 kwietnia o godz. 20:00 zapraszamy na kolejny koncert w ramach cyklu SCENA ODKRYĆ GTS: FISMOLL (PL) i SIVU (UK)

Fismoll i SIVU są muzycznym odkryciem ostatnich dwóch lat. Obaj to wyjątkowi młodzi songwriterzy i gitarzyści.

Fismoll już na początku swojej kariery muzycznej wymieniany był przez fanów i dziennikarzy jednym tchem obok takich artystów, jak Bon Iver, Sigur Rós, Ben Howard czy Damien Rice. W utworach instrumentalnych blisko mu do wrażliwości i estetyki Arvo Pärta i Ólafura Arnaldsa. Jego debiutancka płyta „At Glade” znalazła się w 10–tce najlepszych albumów roku wg rankingu Gazety Wyborczej, oraz była nominowana do Fryderyka jako Debiut Roku.

SIVU, czyli James Page, urodził się w sennym miasteczku St. Ives w hrabstwie Cambridge, z którego przeprowadził się do Londynu, aby rozwinąć swoją muzyczną karierę. Przełomem było dla niego poznanie Charliego Andrew, producenta Alt J’a, który przekonał go do nagrania własnego materiału. Teledysk do utworu „Better Man Than He”, nakręcony przy użyciu skanera MRI, stał się sensacją w internecie. Jego debiutancki album „Something on High” wydała w październiku 2014 roku wytwórnia Atlantic Records.

BILETY: 30 zł

 

3

 

Urodziny Williama Szekspira są hucznie obchodzone przez Fundację Theatrum Gedanense oraz Gdański Teatr Szekspirowski co roku 23 kwietnia.

 

451. rocznicę Urodzin Mistrza ze Stratforduuświetni wyjątkowa premiera „Snu nocy letniej” w opracowaniu i wykonaniu mistrzów akrobacji -Teatru Ocelot, założonego przez Bogdana Zająca, uznanego artystę Cirque du Soleil.

 

Dramat Szekspira opowiedziany zostanie językiem pantomimy, zapierających dech w piersi akrobacji i powietrznego tańca, a miłosne perypetie bohaterów sztuki obejrzymy w krzywym zwierciadle współczesności.

 

Bilety na spektakl zostały wyprzedane. 

4

Sponsorem 451. Urodzin Williama Szekspira jest Grupa Energa

 

5

 

Na przełomie kwietnia i maja zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Teatry Polskie, tym razem z Narodowym Starym Teatrem w Krakowie.
W programie m.in.: monodram w wyk. Michała Majnicza "Jasieński" w reż. Ewy Wyskoczyl, a także "Do Damaszku" i "Oresteja" w reż. Jana Klaty oraz "Edward II" w reż. Anny Augustynowicz. 
W spektaklach prezentowanych w dniach 28.04 - 3.05 wystąpią między innymi: Anna Dymna, Jerzy Grałek, Dorota Segda, Marcin Czarnik, Michał Majnicz, Ewa Kaim, Jan Peszek. 

 

6

 

 

Chopin bez fortepianu 

w reżyserii Michała Zadary
5 maja o godz 19:00
występują: Barbara Wysocka, Bassem Akiki
oraz Polska Filharmonia Kameralna Sopot 


Barbara Wysocka - skrzypaczka, aktorka i reżyser teatralna i operowa - dokonuje w tym spektaklu rzeczy niezwykłej. Staje się medium, przez które płyną muzyka, słowo, emocje, wielorakie sensy - a zarazem niezwykle silnie zaznacza swoją indywidualną osobowość. Gdybym chciała znaleźć określenie pasujące do jej kreacji, chyba najbliższy istoty byłby termin "aktorka instrumentalna" - użyty jednak w nieco innym znaczeniu, niż u Bogusława Schaeffera. Wysocka jest zarazem pianistką i fortepianem, a jej ciało i głos stają się areną ścierających się ze sobą idei, sprzecznych myśli, skontrastowanych emocji.
- Anna R. Burzyńska, „Ruch muzyczny”[Spektakl] wymaga morderczej dyscypliny, aliści ta w niczym nie hamuje mocy gry. Przeciwnie, wzmacnia ją, wydobywa akcenty, podkreśla sensy, podbija wściekłą pasję wypowiedzi i ich nieoczekiwany humor, rozkręca aktorską błyskotliwość. Każe oglądać spektakl jak występ instrumentalisty-wirtuoza i jak istotną, dobitną wypowiedź sceniczną. Nie: albo jedno, albo drugie! Jedno i drugie naraz, w dopełnieniu.
- J
acek Sieradzki, www.e-teatr.plBILETY: 90/ 65/ 40/ 15

 

7

LUBOMYR MELNYK - jeden z najszybszych pianistów na świecie - 10 maja, godz. 19:00
 

Lubomyr Melnyk jest prawdziwym innowatorem odkrywającym nowe kierunki w muzyce współczesnej. Wykształcony klasycznie, zainspirowany minimalizmem wczesnych lat 70, ukraiński pianista stworzył swój własny, niepowtarzalny język pianina, a jego nazwiskiem nazwano technikę utrzymywania ciągłego, nieprzerwanego strumienia dźwięku.Wykonywanie szybkich i złożonych notacji muzycznych uczyniło Lubomyra jednym z najszybszych pianistów na świecie. Dzięki jego wirtuozowskiej technice pianistycznej powstają dźwięki, które łączą się, zderzają ze sobą, a czasami nawet tworzą nowe melodie, wykraczając w ten sposób poza pierwotną formę utworu. Doświadczenie na żywo jednego z jego rzadkich występów jest bez wątpienia przeżyciem poszerzającym horyzonty.BILETY: 35 zł

 

8

 

W dniach 15-17 maja zapraszamy na WEEKEND JAPOŃSKI:

W programie: Spektakle, prelekcje, wykłady performatywne, spotkania, prezentacje kina japońskiego.
Spektakle:
• Lady Makbet i Ofelia, w wykonaniu Aki Isoda
• Desert Rose – TO-EN Butoh Company
Prelekcje, spotkania i wykłady peformatywne, m.in.:
prof. Estera Żeromska (UAM), Patrick Spottiswoode
(Shakespeare’s Globe)
, Henryk Lipszyc, Izumi Yoshida, Ryokurankai Polska Grupa Noh.Patronat Ambasady Japonii w Polsce

 

9

 

BILETY na wszystkie wydarzenia są do nabycia 
w kasach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego 
przy ul. Bogusławskiego 1, w godz. 14:00 - 19:00
lub do rozpoczęcia wydarzenia.
oraz na: bilety.teatrszekspirowski.pl

 

Copyright © 2015 Gdański Teatr Szekspirowski, All rights reserved.
Niniejszy biuletyn elektroniczny przeznaczony jest dla sympatyków Gdanskiego Teatru Szekspirowskiego.Nasz adres:

Gdański Teatr Szekspirowski

Bogusławskiego 1

Gdansk 80-826

Poland

opal copy