Previous następna
Nr 5/2012 ...
Nr 4/2012 ...
Nr 3/2012 ...
Nr 1-2/2012 ...
nr 12/2011 ...
Nr 11/2011 ...
Nr 8-10 ...
Nr 7/2011 ...
Nr 6/2011 ...
Nr 5/2011 ...
Nr 3-4/2011 ...
Nr 1-2/2011 ...
Nr 9/2010 ...
Nr 7-8/2010 ...
Nr 6/2010 ...
Nr 5/2010 ...
Nr 3-4/2010 ...
Nr 1-2/2010 ...
Nr 12/2009 ...
Nr 11/2009 ...
Nr 10/2009 ...
Nr 9/2009 ...
Nr 7-8/2009 ...
Nr 6/2009 ...
Nr 5/2009 ...
NR 3/2009 ...
Nr 2/2009 ...
Nr 1/2009 ...

400 praktyków marketingu kultury z całej Polski spotka się w Gdańsku!

Jakie są trendy w komunikacji polskich i zagranicznych projektów kulturalnych? Co wyróżnia skuteczną strategię komunikacji instytucji kultury? Jakich narzędzi używać? To tematy, które poruszą prelegenci i uczestnicy ogólnopolskiej konferencji „Marketing w Kulturze. Komunikacja – trendy – praktyka” organizowanej 19 lutego w Gdańsku przez Instytut Kultury Miejskiej i Narodowe Centrum Kultury. Rejestracja na konferencję jest zakończona. Można będzie śledzić ją na żywo, online na www.marketingwkulturze.pl.

1

Podczas czterech paneli, na które składają się: prezentacje najciekawszych przykładów promocji kultury w Polsce i na świcie, przedstawienie badań dotyczących uczestnictwa w kulturze, inspirujące przykłady kampanii komunikacyjnych i dyskusje wystąpi 26 prelegentów i prelegentek, a wśród nich: Natalia Hatalska (hatalska.com), Zuzanna Stańska (Moiseum), Jessica Hunt (współpracująca z Tate Modern i Victoria&Albert Museum w Londynie), Anna Król (GoCulture, Big Book Festival), Łukasz Maźnica (e-kultura.org), Artur Jabłoński (jablonski.com), Marcin Poprawski (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu) i wielu innych praktyków promocji kultury. Szczegółowy program:www.marketingwkulturze.pl.2

- Cieszy nas duże zainteresowanie osób ze środowiska kulturalnego tematyką konferencji. Temat, nie jest w dziedzinie kultury szerzej omawiany. Liczymy na gorące dyskusje i networking wśród 400 gości konferencji – mówią Marta Bednarska i Monika Serafin koordynatorki konferencji z Instytutu Kultury Miejskiej.

3

Wydarzenie będzie relacjonowana na żywo w Internecie. Od godz. 9.00 do 17.00 można będzie śledzić dyskusje, prelekcje i prezentacje na www.marketingwkulturze.pl. Relacja także na Twitterze @IKM_Gdansk. Rejestracja na konferencje została zakończona.

Konferencja ma także część warsztatową. Razem z Narodowym Centrum Kultury Instytut Kultury Miejskiej przygotował szkolenia i warsztaty towarzyszące konferencji, na których uczestnicy i uczestniczki poznają m.in. metody skutecznego webwritingu, tworzenia strategii instytucji w mediach społecznościowych czy nauczą się jak edytować i montować proste filmy na potrzeby swojej organizacji czy instytucji. Zapisy na szkolenia zostały zakończone.

Zapraszamy do oglądania konferencji na żywo w Internecie na www.marketingwkulturze.pli tweetowania pod hashtagiem #mwk2016!

4

Konferencja „Marketing w kulturze. Komunikacja – trendy – praktyka”

Gdańsk 19 – 20 lutego 2016

Organizatorzy: Instytut Kultury Miejskiej, Narodowe Centrum Kultury

Partner: Europejskie Centrum Solidarności

Relacja na żywo (19 lutego od godz. 9.00) na stronie: www.marketingwkulturze.pl

#mwk2016

Program i sylwetki prelegentów dostępne są na: www.marketingwkulturze.pl.

Program
Instytut Kultury Miejskiej tworzy wydarzenia kulturalne w przestrzeni miejskiej, bada zmiany w kulturze, inspiruje do działania i wspiera sektor kultury w Gdańsku i regionie. Bacznie obserwujemy zmiany w komunikacji instytucji kultury, projektów i wydarzeń kulturalnych. Instytut Kultury Miejskiej realizuje szereg działań wspierających kadry kultury.Animacja Pomorze to program szkoleń, którego celem jest dzielenie się wiedzą na temat zarządzania i promocji w kulturze oraz tworzenie sieci współpracy ośrodków kulturalnych z Gdańska i regionu, Akademia Nowych Mediów zaprasza do poszerzenia swojej wiedzy z zakresu najnowszych rozwiązań i technologii, które wspierają pracę osób prowadzących projekty kulturalne (przykładem jest kompleksowy kurs „Social media w instytucji kultury”), a Akademia Active Citizens od lat oferuje szkolenia dla członków pomorskich organizacji pozarządowych.

Narodowe Centrum Kultury prowadzi działalność w zakresie promocji oraz rozwoju kultury polskiej, promuje nowoczesne standardy zarządzania w kulturze, wspiera rozwój kompetencji zawodowych pracowników sektora kultury, inicjuje, prowadzi i wspiera projekty badawcze, edukacyjne i kulturalne, skierowane do sektora kultury. Naszym celem jest przygotowanie kompetentnej kadry, umiejętnie łączącej wyzwania artystyczne z realiami gospodarki rynkowej oraz stworzenie możliwości podnoszenia kompetencji sektora kultury, przygotowania specjalistów tak, aby nowocześnie zarządzane placówki, stały się centrami lokalnej aktywności twórczej otwartymi na potrzeby coraz bardziej wymagających odbiorców (projekt Kadra Kultury).

opal copy