Previous następna
Nr 5/2012 ...
Nr 4/2012 ...
Nr 3/2012 ...
Nr 1-2/2012 ...
nr 12/2011 ...
Nr 11/2011 ...
Nr 8-10 ...
Nr 7/2011 ...
Nr 6/2011 ...
Nr 5/2011 ...
Nr 3-4/2011 ...
Nr 1-2/2011 ...
Nr 9/2010 ...
Nr 7-8/2010 ...
Nr 6/2010 ...
Nr 5/2010 ...
Nr 3-4/2010 ...
Nr 1-2/2010 ...
Nr 12/2009 ...
Nr 11/2009 ...
Nr 10/2009 ...
Nr 9/2009 ...
Nr 7-8/2009 ...
Nr 6/2009 ...
Nr 5/2009 ...
NR 3/2009 ...
Nr 2/2009 ...
Nr 1/2009 ...

Lipcowe wyłożenie projektów planów w BRG

Od 1 do 29 lipca w Biurze Rozwoju Gdańska przy ul. Wały Piastowskie 24 do publicznego wglądu udostępniono cztery projekty miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego wraz z prognozami oddziaływania na środowisko. Wszystkie informacje dotyczące projektów planów dostępne są również na stronie www.brg.gda.pl.

Z projektami planów w czasie wyłożenia można zapoznać się w siedzibie BRG. Do wglądu udostępnione są również prognozy oddziaływania na środowisko, opinie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gdańsku i Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku. Natomiast projektanci udzielają wszelkich informacji między godziną 9:00 a 15:00.

Terminy dyskusji publicznych

Wszystkie dyskusje publiczne na temat projektów planów i prognozy oddziaływania na środowisko odbywają się zawsze w siedzibie BRG o godzinie 17:00.

- 5 lipca - Jelitkowo rejon ulicy Jelitkowskiej 6

- 8 lipca - Jelitkowo rejon Parku Zdrojowego II

- 19 lipca - Rudniki Błonia rejon węzła Elbląska Trasy Sucharskiego i szkoły przy ulicy Miałki Szlak

- 27 lipca - Oliwa Górna w rejonie Alei Grunwaldzkiej i ulicy Kołobrzeskiej

Czego dotyczą plany?

Jelitkowo rejon Parku Zdrojowego II

W związku z uwzględnioną przez Prezydenta Miasta Gdańska uwagą, projekt planu został wyłożony w tym roku do publicznego wglądu po raz drugi (szczegóły tutaj).  Granice planu obejmują obszar o powierzchni 7,1 ha  Parku Zdrojowego w Jelitkowie (wraz z pasem wydm i plaży) na północny-wschód od ul. Jelitkowskiej. Celem opracowania jest umożliwienie renowacji obszaru z poszanowaniem wartości przyrodniczych, historycznych i krajobrazowych całego zespołu parkowego. Głównym celem jest poprawa jakości zaniedbanej, pozbawionej walorów estetycznych, przestrzeni publicznej w centralnej części Parku Zdrojowego.

Jelitkowo rejon ulicy Jelitkowskiej 6

Projekt planu został w tym roku wyłożony do publicznego wglądu po raz drugi ze względu na wprowadzenie korekty tekstu w legendzie. Obszar planu położony jest w Pasie Nadmorskim na północ od Parku Zdrojowego i ul. Jelitkowskiej. Realizacja planu pozwoli  na poprawę zagospodarowania terenu i podniesienia standardu usług znajdujących się na tym obszarze. Jak również zapewnieni możliwość: przeprowadzenia remontu, rozbudowy lub przebudowy istniejącego obiektu gastronomicznego przy Jelitkowskiej 6.

Rudniki Błonia rejon węzła Elbląska Trasy Sucharskiego i szkoły przy ulicy Miałki Szlak

Celem sporządzenia planu jest  aktualizacja ustaleń planów obowiązujących, ze szczególnym uwzględnieniem zaspokojenia szeroko rozumianego interesu ogólnomiejskiego, poprzez umożliwienie zainwestowania terenu z uwzględnieniem zrealizowanego układu komunikacyjnego oraz  aktualizacja zapisów obowiązującego planu miejscowego w zakresie wymaganej minimalnej powierzchni biologicznie czynnej celem dostosowania do planowanej inwestycji polegającej na wprowadzeniu obiektów sportowych o sztucznej nawierzchni. Realizacja ustaleń planu pozwoli na optymalne wykorzystanie terenów inwestycyjnych, rewaloryzację istniejących obiektów o wartościach kulturowych oraz modernizację lub budowę nowej infrastruktury technicznej. Takie działania poprawią wizerunek i funkcjonalność obszaru planu oraz wyeksponują wartości kulturowe istniejącej zabudowy. Stworzą również nowe miejsca pracy w trakcie prowadzonych działań inwestycyjnych jak również po ich zakończeniu.

Oliwa Górna w rejonie Alei Grunwaldzkiej i ulicy Kołobrzeskiej

Celem przystąpienia do planu jest umożliwienie kontynuacji budowy kompleksu budynków biurowo-usługowych Alchemia poprzez dopuszczenie lokalizacji większej liczby miejsc parkingowych. Obowiązujący plan miejscowy narzuca ich  ograniczenie i jest ono większe niż ustalone w Studium. Może to spowodować niezrealizowanie pełnych zamierzeń inwestycyjnych i zatrzymanie dalszej realizacji kompleksu Alchemia. Projekt planu dopuszcza również realizację lokali służących dziennej opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 i w wieku przedszkolnym oraz szpitali 1 dnia, wykluczonych w obowiązującym planie. Realizacja ustaleń planu umożliwi rozwój funkcji biurowo-usługowej przy wysokim wskaźniku intensywności zabudowy, co stwarza możliwość utworzenia nowych miejsc pracy, jak również pozwoli w pełni wykorzystać potencjał ekonomiczny terenu.

Zgłaszanie uwag – do 12 sierpnia

Każdy, kto kwestionuje ustalenia przyjęte w projekcie planu miejscowego, lub w strategicznej ocenie oddziaływania na środowisko, może wnieść swoje uwagi. Należy je złożyć na piśmie do Prezydenta Miasta Gdańska z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej wraz z adresem oraz oznaczeniem nieruchomości, której uwaga dotyczy. Ostateczny termin przypada 12 sierpnia 2016 r. Uwagi i wnioski złożone po upływie tego terminu pozostaną bez rozpatrzenia. Pisma należy kierować na adres Biuro Rozwoju Gdańska, ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk, lub w postaci elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym, weryfikowanym przy pomocy ważnego, kwalifikowanego certyfikatu na adres mailowy:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

21 dni na rozpatrzenie uwag

Uwagi do projektu planu oraz wnioski i uwagi w postępowaniu w sprawie strategicznej oceny oddziaływania na środowisko są rozpatrywane przez Prezydenta Miasta Gdańska w terminie 21 dni od dnia upływu terminu ich składania. Rozpatrzenie uwag zostanie opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej Biura Rozwoju Gdańska na stronie internetowej http://bip.brg.gda.pl

Dariusz Wołodźko

opal copy