Previous następna
Nr 5/2012 ...
Nr 4/2012 ...
Nr 3/2012 ...
Nr 1-2/2012 ...
nr 12/2011 ...
Nr 11/2011 ...
Nr 8-10 ...
Nr 7/2011 ...
Nr 6/2011 ...
Nr 5/2011 ...
Nr 3-4/2011 ...
Nr 1-2/2011 ...
Nr 9/2010 ...
Nr 7-8/2010 ...
Nr 6/2010 ...
Nr 5/2010 ...
Nr 3-4/2010 ...
Nr 1-2/2010 ...
Nr 12/2009 ...
Nr 11/2009 ...
Nr 10/2009 ...
Nr 9/2009 ...
Nr 7-8/2009 ...
Nr 6/2009 ...
Nr 5/2009 ...
NR 3/2009 ...
Nr 2/2009 ...
Nr 1/2009 ...

Seniorzy projektują aplikację mobilną!

Od grudnia zeszłego roku grupa seniorów i seniorek uczestniczy w warsztatach komputerowych z podstawowej obsługi internetu, korzystania z maila,  komunikowania się za pomocą Skype, pisania w edytorze tekstu czy przechowywania plików. Zajęcia te odbywają się w ramach projektu „Stocznia jest kobietą – projekt seniorów i seniorek”, który organizuje Stowarzyszenie Arteria w partnerstwie z Instytutem Kultury Miejskiej. W weekend 14 i 15 lutego spotkania wkraczają na kolejny etap – projektowania aplikacji mobilnej do zwiedzania terenów dawnej Stoczni Gdańskiej. Po raz pierwszy w Polsce to seniorzy będą tworzyć aplikację! Na warsztaty szczególnie zaproszone są osoby związane ze Stocznią Gdańską – byli pracownicy i pracownice. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie: 502 559 813 lub mailowo Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 

Logo. Stocznia senior

 

 

Warsztaty, które odbędą się 14 i 15 lutego w Instytucie Kultury Miejskiej poświęcone są tworzeniu aplikacji mobilnej, która dzięki wykorzystywanym zdjęciom, fragmentom relacji mówionych i filmom pozwoli odkryć Stocznię Gdańską na nowo, przypomnieć, jak wyglądała kilkadziesiąt lat temu. Aplikacja ma być prosta w obsłudze i przyjazna osobom w wieku każdym wieku. Pomysł, jak ma dokładnie wyglądać, wyłoni się na warsztatach. Nie jest wymagana biegłość w obsłudze tabletów i innych urządzeń mobilnych.

 

- Do udziału w spotkaniu w szczególności zapraszamy osoby związane ze Stocznią Gdańską, które chcą uczestniczyć w procesie powstawania aplikacji – tworzeniu jej projektu i zasad funkcjonowania, konsultowaniu treści merytorycznej. Pracy nad aplikacją towarzyszyć będzie dalsze nagrywanie wspomnień związanych z pracą w Stoczni Gdańskiej oraz zbieranie pamiątek, które moglibyśmy włączyć do aplikacji – mówi Anna Miler, koordynatorka projektu ze Stowarzyszenia Arteria.

 

To pierwsze spotkanie związane z tworzeniem aplikacji, podczas którego powstanie jej projekt. W późniejszym czasie (od marca do grudnia 2015) organizatorzy zapraszają seniorów i seniorki do testowania i konsultowania powstającej już aplikacji.

 

Warsztaty poprowadzą Małgorzata Rycharska oraz Sylwia Żółkiewska z Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”.

 

Można wziąć udział we całości lub we fragmencie spotkań, które odbędą się 14.02 w godz. 10.00 – 16.30 oraz 15 lutego w godz. 10.00- 15.00 w siedzibie Instytutu Kultury Miejskiej przy ul. Długi Targ 39/40.

 

Warsztaty komputerowe

 

---
PROGRAM:

 

Warsztaty będą się składać z części inspiracyjnej, części kreatywnej oraz projektowania aplikacji.

Dzień pierwszy warsztatów, 14.02.2015

  • przyjrzenie się dotychczasowym rozwiązaniom i inspiracjom aplikacji mobilnych do zwiedzana itp., np. Lublina i Warszawy

  • zapoznanie się z dotychczasowymi materiałami zebranymi w ramach projektów z cyklu „Stocznia jest kobietą”,

  • warsztaty kreatywne, stworzenie koncepcji oraz wizji produktu (od godziny 13:30 do 16:30).

Dzień drugi warsztatów, 15.02.2015

  • wprowadzenie do działania aplikacji (od 10:15 do 10:45),

  • projektowanie aplikacji [od 10:45 do 14:30 z przerwami],

  • podsumowanie dwóch dni warsztatów.

 

Organizatorzy zapewniają przerwy kawowe.

 

Warsztaty komputerowe 2

 

---

ZGŁOSZENIA

 

Zależy nam na uczestnictwie byłych pracownic i pracowników Stoczni Gdańskiej, którzy będą chcieli podzielić się wiedzą na temat tego miejsca. Możecie Państwo wziąć udział w całości warsztatu albo jedynie w jego części – Wasza obecność będzie kluczowa w podkreślonych punktach programu warsztatów. Prosimy o zgłoszenie chęci udziału telefonicznie: 502559813 (Anna Miler) lub mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 

Zgłoszenia prosimy nadsyłać do 7.02. (sobota), o przyjęciu będziemy informować po 9.02. (poniedziałek).

 

Pozostałe osoby zainteresowane udziałem w warsztatach prosimy o przesłanie na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. maila zawierającego:

  • opis znajomości zagadnień z zakresu nowych mediów (ukończone szkolenia, warsztaty, współpraca przy projektach itp.),

  • uzasadnienie, dlaczego chcecie wziąć Państwo udział w warsztatach,

  • informację, czy i w jaki sposób chcą się Państwo zaangażować w realizację projektu „Stocznia jest kobietą – projekt seniorek i seniorów” i podzielić zdobytą wiedzą

  • dane kontaktowe (nr telefonu).

 

Wybrane osoby otrzymają zaproszenie na warsztaty – nie decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenie na warsztaty oznacza zgodę na warunki udziału zamieszczone w regulaminie, który znajduje się poniżej. Prosimy o jego przeczytanie przed wysłaniem maila.

--

OSOBY PROWADZĄCE

 

Małgorzata Rycharska  - ekspertka z dziedziny User Centered Design i metod zarządzania procesem kreatywnym. Ma wieloletnie doświadczenie w projektowaniu gier i usług społecznościowych oraz zarządzaniu społecznościami internetowymi. Dodatkowo ponad 12 lat doświadczenia w prowadzeniu innowacyjnych projektów i zarządzania dużymi zespołami. Realizowała projekty kreatywne m.in. dla takich klientów i marek jak Heyah, Era, Plus, Orange, Play, TVP, Citi Interactive, Super Express, Axel Springer, Raiffeisen, Gadu-Gadu, Fundacji Ernst&Young, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości, Infovide-Matrix, VoodooDance, Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz projekty doradztwa w zakresie organizacji designu i community managementu dla Play i Heyah.

 

Sylwia Żółkiewska - graficzka, projektantka, Digital Project Manager, trenerka programów graficznych z 10-letnim doświadczeniem w tworzeniu projektów graficznych oraz www dla: TVN, Microsoft, Lightcraft, TLC, Walmark, Wella, Oriflame, Syngenta, Sanofi, Lightcraft, EDF, Zwierciadła, Paszportów Polityki, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, Urzędu Miasta st. Warszawa. Ma trzyletnie doświadczenia w zarządzaniu produkcją aplikacji mobilnych iOS/Android dla Fundacji Festina Lente. W wyniku tej współpracy powstało ok. 30 aplikacji mobilnych na podstawie książek dla dzieci autorów takich jak St. Grochowiak, K.I. Gałczyński, S. Themerson. Inicjatorka projektu „Świadomi twórcy. Badanie kompetencji prawnych artystów" zrealizowanego przez Fundację ICRA i UJ, obecnie współpracuje z FRSI i Towarzystwem Inicjatyw Twórczych ę.

 

Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , 517 208 430 (Marta Tymińska), 502 559 813 (Anna Miler)

 

O PROJEKCIE

 

Warsztaty są częścią projektu „Stocznia jest kobietą – projekt seniorek i seniorów”, który zakłada aktywizację pomorskich seniorek i seniorów na gruncie społecznym i cyfrowym. Podczas projektu zostaną zarejestrowane historie dawnych pracownic i pracowników oraz osób związanych ze Stocznią Gdańską dotyczące pracy kobiet w tym zakładzie.

 

Archiwizowane będą fotografie i dokumenty. Rezultatami projektu tworzonego dla i wspólnie z seniorkami i seniorami będą: aplikacja mobilna, słuchowiska, wywiady, trasy spacerowe po terenach postoczniowych prowadzone przez seniorów i seniorki. Szczegółowy opis projektu znajduje się na stronie: http://art-eria.pl/. W części warsztatowej projektu odbędzie się łącznie kilkaset godzin zajęć. Uczestniczki i uczestnicy będą mogli wybrać, jakich umiejętności chcą się uczyć: współtworzenia aplikacji mobilnych, archiwizacji, prowadzenia i nagrywania wywiadów, oprowadzania po trasach turystycznych. Seniorzy i seniorki otrzymają szkolenia komputerowe, w zależności od ich zaawansowania w temacie oraz
z zakresu obsługi i użytkowania nowych mediów. W lutym rozpoczynają się warsztaty komputerowe dla seniorów, a także pilotażowe warsztaty z obsługi tabletów.

 

Baner

 

Organizator: Stowarzyszenie Arteria, http://art-eria.pl/.

Partnerzy: Instytut Kultury Miejskiej (Polska) | Archiwum Historii Kobiet Narodowej Biblioteki Islandii (Islandia) | Oslo and Akershus University College (Norwegia)


Projekt „Stocznia jest kobietą - projekt seniorek i seniorów” realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

opal copy